Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Krokeks IF P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Krokeks IF P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Efter några incidenter känner vi i tränargruppen att vi vill lyfta några saker.
Vid match så vill vi att vid samling så ska vi kunna lägga fullt fokus på uppvärmning, taktik och lagsnack. Vi vill att spelaren ska komma redo, utvilad, äten och taggad på match för att kunna prestera och hjälpa laget på bästa möjliga sätt. Spelaren går och lägger sig i bra tid, går upp i god tid så den hinner äta frukost och byta om.
Vi har haft lite attitydsproblem under matcher och när vi försöker peppa och vända på inställningen så är vi tacksamma för att ha så bra förutsättningar som möjligt.
Gällande värdegrund så är det något vi jobbar med i gruppen. Man har rätt att göra fel men vi känner ändå att när vi spelar matcher och representerar Krokeks IF så vill vi vara trygga i att vi kan göra detta på ett bra sätt. Vi funderar på åtgärder för förkastligt beteende för att kunna säkerställa detta.
De är barn och det ska vara roligt att spela fotboll. Vi är dock på den nivån nu att vi vill kunna förvänta oss att man kommer till match och träning med viljan att göra sitt bästa. Samt bemöta varandra och motståndare med respekt oavsett matchbild eller resultat.
Mvh
Tränarna
| Stångebro United BK U2 (borta) | 17 maj, 16:00 |
| Träning | 19 maj, 17:00 |
| Träning | 21 maj, 17:30 |
| Åtvidabergs FF P2014 Blå (hemma) | 23 maj, 11:00 |
| IK Sleipner P14 Blå (hemma) | 24 maj, 11:00 |
| 29 apr | Fotbollsskolan |
| 13 apr | Arbetsdag 26/4 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera