Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kärra HF P10 (2015)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kärra HF P10 (2015).
P10 (2015)
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Hoppas alla haft en fin sommar trots vädret inte varit med oss.
Vi börjar träna den 3:e september i och att det är sammandrag i fotbollen helgen innan. Nytt är att träningen börjar kl 12-13.
Hoppas många kommer och är laddade efter det långa uppehållet
Med vänlig hälsning, ledarna
| Träning | 5 jan, 17:50 |
| Lagaktivitet Sverige-Brasilien | 7 jan, 18:10 |
| HK Aranäs Gul (hemma) | 10 jan, 16:25 |
| KFUM Trollhättans Syd (hemma) | 11 jan, 09:00 |
| Lysekils HK (hemma) | 11 jan, 09:55 |
Hej,
RapporteraRoligt att handbollen drar igång igen. Spelschemat för sammandraget i fotbollen är inte släppt än, kan ju vara så att man hinner med både fotbollen och handbollen den 27 aug . Eller finns det möjlighet att byta träningstid till en lördag de helger fotbollen har sammandrag? Vi vet redan nu vilka 4 datum i höst fotbollen har sammandrag.
Är det några matcher inplanerade under hösten för grabbarna?
Med vänlig hälsning,
Joakim
Rapportera
Hej Joakim!
RapporteraDet blir svårt att styra upp någon träning när nästan alla barnen spelar fotboll och som på många sammandrag innan har alla barnen spelat på olika tider. Känns som det inte kommer så många barn på en sådan träning.
Det blir också svårt att få halltider på någon annan dag. På lördagar är du ju också fotbollsträningar, innebandy mm.
Det är två handbollsfestivaler planerade innan jul och två efter men vi har inte fått något datum på det än. Sen kommer det nog bli någon/några matcher utöver detta.
Efter nyår skall vi också diskutera och göra utskick på vilka cuper barnen vill och kan tänka sig spela.
Hoppas detta besvarar dina frågor något och att du haft en fin sommar/ ledarna
Rapportera