Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Zenith F-14 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Zenith F-14 Fotboll.
F-14 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Uppdaterad 6 maj
I denna nyhet finns den stora planeringen och nyheten kommer att uppdateras efter hand allteftersom mer information tillkommer.
Planeringen för 2026
Träningar:
-Vi kommer träna måndagar och torsdagar klockan 17-18:30. Dessutom finns en gemensam träning för de födda 2014-2016 (dvs de som spelar 7 mot 7) på söndagar kl 11-12:30 som hålls av ungdomsledare (damjuniorer)..
-plusträningen ligger preliminärt på tisdagar och det finns även plusträning för målvakter på fredagar.
Matcher och cuper:
-vi har anmält ett serielag i lätt och ett i medel. Serien börjar v 16 och mail har skickats ut om indelning.
-vi åker till Åsa IF:s klubbstuga på träningsläger den 13-14 juni. Efter skolavslutningen.
-vi har fått med ett lag i Gothia, där de som spelat länge med oss prioriterades. Alla är dock välkomna att delta i de aktiviteter vi tänker försöka få till runt omkring.
-vi har anmält ett lag till Kickon cup i Tidaholm den 3-4 oktober vilket blir premiär för 9 mot 9.
Övrigt:
Eftersom vi nu är för gamla för Zenithcupen kommer vi stå i kiosken på a-lagsmatcherna.
Om "fotboll tillsammans" (den seriematch som gjorts om till en dag när man spelar i blandade lag) blir på Zenith kommer vi även ansvara för kiosk där.
Vi vill fortsatt uppmuntra spelarna att gå på damernas hemmamatcher. IK Zeniths damer kommer spela vidare i div 1 och vi ser gärna att använder sig av sin whatsappgrupp och går tillsammans. Man lär sig väldigt mycket av att titta på fotboll.
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Fotboll tillsammans (hemma) | 9 maj, 08:30 |
| Träning | 11 maj, 17:00 |
| Träning | 14 maj, 17:00 |
| Kareby IS F2014 (hemma) | 16 maj, 13:30 |
| Träning | 18 maj, 17:00 |
Nyheten är uppdaterad.
RapporteraRapportera
nyheten uppdaterad med det vi vet om seriespelet.
RapporteraRapportera