Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Tun P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Tun P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Hejhej!
För barnen födda -14 blir det mycket fotboll i helgen med match på lördag och cup på söndag. Idag skickade jag en ny förfrågan om cupen, jag vill att alla svarar senast onsdag så vi kan planera. Ni som tackat ja när vi kollade intresse, har ni fått förhinder så vill jag att ni går in i kallelsen och ändrar svar. Mer info om tider och liknande kommer snart :)
Kallelse till matchen på lördag är också på gång.
Allt gott,
Johanna
| Gnesta FF P-2014 Vit (hemma) | 17 maj, 09:30 |
| Träning | 19 maj, 18:15 |
| Träning | 21 maj, 18:15 |
| Stigtomta IF P14-15 grön (borta) | 23 maj, 14:00 |
| Träning | 26 maj, 18:15 |
|
|
Damer - Norsborg FC |
| 12 maj | Kallelse EXTRA ÅRSMÖTE |
| 11 maj | Gåfotboll Måndag 11 Maj |
| 11 maj | Herrar - Oxelösunds IK U |
| 11 maj | BILBINGO SÖNDAG 17 MAJ |
Ej fått någon ny anmälan om Cupen.
RapporteraRapportera
Hej Sofia! Det beror på att ni tackade ja på förra kallelsen när vi kollade intresset för cupen. Om Timothy ska med så behöver ni inte göra något, annars går ni in i kallelsen ni fått tidigare och ändrar. Blir det klurigt så skriv till mig här annars så fixar jag :)
RapporteraRapportera
Aa ok då förstår jag. Nä ingen ändring för honom då han redan nu tjatar om cupen.
RapporteraRapportera
Melvin har inte fått någon kallelse till någon av de vanliga matcherna i helgen? Antar att han ska va med i P14 om ni håller ihop lagen?
RapporteraRapportera
Hej Therese! Barnen kallas inte alla matcher då de är 17 st i truppen och det är lite många för 5 manna. Om Melvin kan på lördag så kan jag dock kalla honom nu, då vi redan har fått ett par som inte kan :) /Johanna
RapporteraRapportera
Ah tack för info! Bra att veta framöver! Men gör så! :)
RapporteraRapportera