Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Viken P-17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Viken P-17.
P-17
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu är kallelse skickad för både träning och sammandrag den här veckan. Ni som har matchkläder hemma behöver ta med dem till träningen på torsdag.
Vi planerar för ett föräldramöte den 26 maj. Där kommer ni kunna ställa frågor och även ta del av mer information. Tills vidare ligger en del information här på laget. Från förstasidan går ni via mer/dokument så hittar ni vad som är viktiga att läsa. Där ligger bland annat schema för träningar som visar vilka föräldrar som har vilka veckor och ett arbetsschema för de uppgifter laget har under säsongen. Kan ni inte ansvara för er uppgift så är det viktigt att ni byter med varandra.
I övrigt är det samma som innan så att medlemsavgift och deltagaravgift ska betalas och varje barn ska sälja 10 lotter per år (5 på våren, 5 på hösten) Fakturor och lotter delas ut på träningen på torsdag.
IF Viken är från och med i år anslutna till Fritidskortet. Information om det finns också under mer/dokument. Viktigt att ni inte söker ersättning före ni har fått fakturan då fakturanumret behöver stå med i ansökan.
I år är det också nytt att varje lag ska bidra med en summa på 300:- per barn till föreningen. Hur man samlar ihop den summan bestämmer laget själv. Föreningen kan erbjuda försäljning av toalettpapper, en del lag väljer att varje barn betalar direkt och några startar en försäljning för laget och tar pengarna därifrån. Fundera på hur ni vill göra så är det en av sakerna vi kommer prata om på föräldramötet.
Med Vänlig Hälsning
| Träning | 14 maj, 17:00 |
| Träning | 18 maj, 18:30 |
| Träning | 21 maj, 17:00 |
| Träning | 25 maj, 18:30 |
| Föräldramöte | 26 maj, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera