Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Karlshamn P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Karlshamn P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Hoppas att jul- och nyårsfirandet varit bra och att ni är taggade på att dra igång en ny spännande fotbollssäsong. En säsong som blir vår sista i spelform 5 mot 5. Ledare för säsongen är fortsatt Filip, Jennie, Thomas och Jennifer. Vi tränar tisdagar 17:00-18:00 på konstgräset vid Österslättsskolan med start nu på tisdag den 16/1.
En nyhet för denna säsongen är att vi kommer att vara med i en "sammandragsgrupp". En grupp om 8 föreningar där vi varje förening ska arrangera ett sammandrag under första halvan av säsongen. Mer info om det tar vi när vi närmar oss.
Avslutningsvis så vill vi lyfta att det inte är för sent att börja spela fotboll. Har era barn en kompis som är sugen på att testa på så är de hjärtligt välkomna att testa några träningar och förhoppningvis fortsätta och bli en del av vårt härliga gäng. Nu taggar vi till inför tisdagens träning så ses vi där!
Mvh
Ledarna
| Nättraby GOIF (borta) | 7 jun, 13:00 |
| Hoby GIF (borta) | 7 jun, 16:30 |
| Träning | 8 jun, 17:00 |
| Träning | 10 jun, 17:00 |
| FK Karlskrona (borta) | 13 jun, 11:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera