Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Eker Örebro P-2014/2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Eker Örebro P-2014/2015.
P-2014/2015
Följ oss för uppdateringar
Hejsan,
Som meddelat på mejlen så har vi dragit igång en försäljning för att stärka upp lagkassan inför sommarens alla cuper. Försäljningen sker tillsammans mellan pojk- och flicklagen då vi får mer provision på försäljningen ju fler antal vi säljer tillsammans.
Vi kommer sälja parmesanost, 400 grams bitar för 175 kr st.
Laget kommer att tjäna mellan 50 - 75 kr per bit. Riktigt bra!
Vi kör igång direkt och pågår till 2024-02-20. Leverans av ostarna sker (troligtvis) onsdag 28 februari och då det är kylvara kommer vi önska att man hämtar upp ostarna samma kväll hos Rebecca (Lucas mamma) som håller i detta.
Önskat försäljningsmål är 10 ostar per spelare. Av tidigare erfarenhet har det varit en lättsåld vara, tro det eller ej. Det är en rejäl bit till bra pris. Perfekt som ge bort-present eller förtära själva.
Till vår hjälp har vi ett säljblad att lägga på jobbet eller går runt till grannar förslagsvis, vilket delas ut på träningarna eller kan skrivas ut härifrån: https://saljdirekt.se/wp-content/uploads/2022/11/parmesanost-ifyllbar.pdf
Du kan även registrera dig som säljare med en egen webbshop som är kopplad till den gemensamma försäljningen på denna länk: https://kunder.saljdirekt.se/saljare/ny/257
Bilder att dela i sociala medier kan vi hämta här:
https://saljdirekt.se/wp-content/uploads/2022/08/dela-parmesan.jpeg (fyrkantig orginal)
https://www.laget.se/ifekerp14-15/Document/Download/2195465/10915584 (Eker anpassad - Download)
Stort Tack till Rebecca för initiativet.
Om ni har frågor så hittar ni kontaktuppgifterna till Rebecca på laget.se appen.
Lycka till!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera