Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Köping Herrar Div 3
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Köping Herrar Div 3.
Herrar Div 3
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Lördagen den 17:e mars är det vår tur att anordna poolspel och detta kommer att vara i Ullvihallen mellan 10.30.16.00. Detta kräver såklart lite arbete från oss föräldrar så det som krävs är att alla hjälps åt i kiosken och med bakning/köpa fikabröd. Korv, och festis/dricka ordnar vi på annat håll, men just fikabrödet behöver vi hjälpas åt med. Man behöver inte baka tonvis med småkakor eller så, utan att alla bidrar med lite.
Maila gärna mig på lotram@tele2.se vad ni bakar så ska jag sammanställa. Kiosklista har jag inte klart än, men det vore bra om ni mailade ev önskemål om tider till mig också.
Vi är några föräldrar som kommer att komma senare då våra grabbar har öppet hus så de föräldrar som är med från början och bygger sarg och ställer iordning fikabord, behöver självklart inte riva sarg (om man inte vill). Ni som är med från start, bör vara på plats i Ullvihallen 09.45 då det ändå tar en stund att ställa iordning allt. Hoppas det är OK.
Jag kommer skriva lappar med lagnamnen och sätta på dörrarna så grabbarna vet vart de ska byta om.
Frågor och funderingar eller om man ej kan vara med,
Maila, ring, sms:a eller skriv ett brev :-)
Spelschema:
10.30 Råby-Rönnby1
11.15 Rönnby2-Vib
12.00 Köping-Rönnby1
12.45 Råby-Vib
13.30 Köping-Rönnby2
14.15 Rönnby1-Råby
15.00 Köping-Vib
//Lotta
| Träning | 2 nov, 21:00 |
| Träning | 4 nov, 17:30 |
| Ekeby IF H3 (hemma) | 6 nov, 19:30 |
| Träning | 9 nov, 21:00 |
| Träning | 11 nov, 17:30 |
| 15 sep | Klubbdag 3/10 |
| 13 sep | Innebandyskola |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera