Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Säter P13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Säter P13/14.
P13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej,
på föräldrarmötet vi hade i tisdags, blev det tydligt för oss i styrelsen samt tränare att vi har haft ett stort tapp av spelare i P14. Som det ser ut nu kan vi inte köra sammandrag för P14 och vi har inte tillräckligt med spelare i P13 för att köra match utan att låna från andra åldersgrupper. Under mötet lyftes ett förslag om att dra oss ur sammandraget för P14 och att killarna kör seriematch ihop istället, som P13 redan är anmäld i.
Tillsammans med tränare, Daniel Jonsson, har vi tagit beslutet att detta är den bästa lösningen för våra killar.
Ni har fått en kallelse till första matchen som är redan nu på söndag, klicka i om ni kan komma eller inte.
Vi hoppas att så många som möjligt kan komma och att vi kan kicka igån denna säsong på ett roligt sätt :)
Om ni har några funderingar, tveka inte att höra av er till antingen mig eller Lina Sares.
Petra: 073-3541098
Lina: 070-4800008
Mvh,
Petra Sundqvist Fredriksson
Ordförande
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Tim och jag hade nyss en diskussion där han kom fram till att ta paus från innebandyn så ni vet.
RapporteraRapportera
Tråkigt…men Tim är självklart välkommen tillbaka om han ångrar sig!
RapporteraRapportera
Hej! Hannes vaknade med halsont imorse och kan inte vara med idag på matchen. Jag har inget nummer till ledare så skriver här. Ledsen för sent avhopp. Vänligen Lisa
RapporteraRapportera
Tråkigt…krya på Hannes. Vi hälsar Daniel!
RapporteraRapportera
Hej. Olle G har valt att ta paus från innebandyn tyvärr....så ni vet. Mvh Jenny
RapporteraRapportera
Tråkigt Jenny! Men han är välkommen tillbaka när han känner för det. Vill ni att vi tar bort er från laget så ni slipper kallelser m.m?
RapporteraRapportera
Ja...supertrist. Tack Lina jag hoppas han ändrar sig!! Ja men ta bort oss så länge.
RapporteraRapportera
Idag är det även julmarknad i Sundborn. Så det är risk för mycket folk och dåligt med parkering. Om det är några som funderar på samåkning så kan det bli lättare med parkering.
RapporteraRapportera