Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hägersten SK P/F2015:Getingarna
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hägersten SK P/F2015:Getingarna.
P/F2015:Getingarna
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer en liten påminnelse om att ta med vattenflaska till barnen. Gärna med namn på! Vi tar vattenpauser, dels för att de blir törstiga när de tränar men också för att det är bra om de får lära sig tidigt att det är bra att fylla på med vätska vid träning.
Vi uppskattar också om ni vuxna tar hand om mössor och vantar och andra mindre accessoarer när ni släpper in barnen i omklädningsrummet. Då går det snabbare för oss att få dem ut efter träningen och vi minskar också risken att något blir kvarglömt.
I övrigt kan jag meddela att barnen kämpar på bra och ser ut att ha riktigt roligt när de tränar. Utvecklingen går snabbt framåt!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera