Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hägersten SK F2015

Följ

F2015

Följ oss för uppdateringar
Följ
Hägersten SK
Fotboll
F2015

Lagledare sökes omgående

13 feb 2020 8 kommentarer 174 visningar
Johan Ekebergh
8 kommentarer
  • 14 feb 2020 Rebecca Dahlin

    Jag kan axla ansvaret som lagledare men min Alba är född 14 så det kommer isåfall behövas en förälder från födda 13-gänget till hösten. Så är det någon därifrån som kan redan nu vore det egentligen bättre.
    Och som sagt; det är inte ett särskilt betungande ansvar och man får bra hjälp från klubben att komma igång.
    / Rebecca

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 feb 2020 Alex Brache

    Vad kul Rebecca :) Tack för att du ställer upp! Skicka gärna mig en sms så kan vi lägga till dig på vår whattsapp grupp! Du kan nå mig på 0721676802 /Alex

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 feb 2020 Johan Ekebergh

    Det är som sagt bäst om någon till barn född 13 kan åta sig detta! Jättefint att du ställer upp Rebecca och förhoppningsvis behöver du inte engagera dig förrän till hösten.

    Det är alltså fortfarande "öppet" att anmäla sitt intresse!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 feb 2020 Kristina Van Der Haar

    Tack för visat intresse Rebecca. Vi kanske kan ha två lagledare fram tills dess att vi ska dela upp laget till hösten. Hoppas någon förälder/vårdnadshavare till F-13 känner sig peppad på att vara en del av vårt härliga gäng (inga tidigare erfarenheter av fotboll eller föreningsliv behövs). Trevlig helg!

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 feb 2020 Ida Åsman

    Jag ska nog kunna vara med från F-13. (Skönt att det fungerar att vara fotbollsnovis)

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 feb 2020 Johan Ekebergh

    Utmärkt :)

    Tack till Rebecca och Ida som blir nya lagledare!

    Nu har vi två lagledare under resten av året, en som representerar F-13 och en som representerar F-14. Det blir mycket bra sedan när årskullarna delas och F-14 får sällskap av nästa gäng (15).

    Till er övriga; sörj ej, det kommer behövas en kassör och andra typer av insatser och engagemang framöver ;)

    Därmed tackar jag för mig tills vidare // Johan

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 feb 2020 Kristina Van Der Haar

    Välkomna Ida och Rebecca och tack för din insats Johan!

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 feb 2020 Ida Åsman

    Tack! Och tack för din tid som lagledare Johan.

    Rapportera

    Rapportera

Endast sidans medlemmar kan kommentera