Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hönö IS A-LAG HERR
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hönö IS A-LAG HERR.
A-LAG HERR
Följ oss för uppdateringar
vad är oddsen idag att vi tränas av cheerleaders idag då? (iof andl och H Jörgen iförd lepord thongs och pom poms går också bra).
Och Sir Niklas att ni har en kalender här med alla tider är helt underbart…! ibland har emil ett bart underliv… (eller rätt ofta)
cheers!
:)
Hoppas att jag inte var alltför gnällig idag, men det ÄR jobbigt när vissa av er ringer mig i stort sett varje dag med onödiga samtal. (t.ex. undrar när träningarna är) Jag lägger ner så mycket tid på laget, arbetar helt idéelt för er (jag vet, jag är en idiot..) Känns ganska meningslöst att lägga tid på sådana onödiga samtal.
Saken är den att jag behöver min fritid, precis som ni. Ring mig mer än gärna, men inte med sådant som ni kan ordna själva. Och ring gärna mig på dagtid, det gör inget om ni stör mig på jobbet.. :)
Till höger finns en alldeles utmärkt kalender som ni kan följa våra tider, om ni ännu inte har lärt er dem. Om var och en av oss tar lite ansvar vardera så blir det jättebra, men om vi är några få som skall dra runt hela vår apparat blir det för tungrott till slut.
Tro nog att de flesta av er håller med mig, så ta lite ansvar och hjälp till!
Förövrigt var det mycket kul att se två av alla våra Jesus-gestalter på träningen idag! :)
Nu väntar vi bara på de övriga som vi alla känner till men som ingen sett röken av... :/
Väl mött på måndagens träning, (startar 18:30) kom gärna i god tid.
Vår nye assisterande, tränande spelare(!?) Emildiñho serverar enligt en säker källa gott, nybryggt kaffe med en delikat nybakad kaka.
HEJA HÖNÖ!
Lättare träning imorrn, se till å pallra er ner. Vi kör bara en timma ute, sen blir det ett möte en timma. Väl mött imorgon!
HEJA HÖNÖ!
Vi tar ett snack idag angående måndagstiden. Jag tycker att det är en fördel rent pedagogiskt att ha samma träningstid måndag och torsdag. Kl. 19.00 är en utmärkt tid.
Rapportera