Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hönö IS A-LAG HERR

Följ

A-LAG HERR

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 16 okt 2008 Sir Niklas

    Hoppas ni är riktigt mjuka å goa i kroppen nu gubbar. Själv mår jag som den prins jag är, att få basta med Amandus är minsann få förunnat!

    Kom just på en ny nominering till galan, Årets bubblare! Efter denna kvällen ligger Johan och Jacob riktigt bra till...

    Glöm inte att anmäla er till Hönö IS Fotbollsgala, vilket ni gör här:
    http://www.honois.se/stat/gala.asp

    Natti, natti..

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 okt 2008 Glenn B

    Hallå gubbar! Det är nu öppet för anmälan till årets Fotbollsgala. Se hemsidan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 okt 2008 jb

    jaha. du menar..? jaja. glöm det jag sa

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 okt 2008 jb

    tack för tanken Emil. men jag har slutat med dedär nu. var hos läkarn igår och dom kom fram till att det är kört för min del endå, så som sagt, jag har lagt ner

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 okt 2008 AndL

    Å hare, sicken tur att du skrev Blå Ostronet... Jag fick för mig att det var på Rosa Fikusen... (tur, hade blitt pinsamt)...

    /Heja Arsenal

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 okt 2008 Sir Niklas

    Träning ikväll 20:30 - 22:00 På Hedens By! :)

    21:45 öppnar Andl dörrarna till Bastuklubben Blå Ostronet..

    Ta med er Badbyxor, Handduk, och Badring om ni behöver!

    Tyvärr kan vi inte vara alltför många i bassängen, så detta pass är endast för de spelare som blir kallade och är aktuella för lördagens match!

    HEJA HÖNÖ!

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 okt 2008 Hardjürgen

    Rensa utav helvete är det bästa som finns :)

    Förövrigt är Staring at the Divine en grym platta

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 okt 2008 sir niklas

    Bandana + Folköl = Tendell?

    Kvalserien hittar ni här:
    http://www.svenskfotboll.se/goteborg/ft.aspx?scr=table&ftid=19107

    HEJA HÖNÖ!

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 okt 2008 bandana och folköl!

    bra analys och tack för ditt stöd, "åskfittan"!

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 okt 2008 Alabama Thunderpussy

    Bra insats igår. Det såg lugnare ut än mot MBK. Det lättare att spela fotboll när man inte ger bort bollen så fort man får tag i den. Det var en liten period i andra halvlek som det blev panik, då såg det oorganiserat ut och passningarna hamnade lite varsomhelst.

    Försvaret värderade situationerna bättre än sist. Antingen passade man någon i sitt egna lag eller så rensade man utav helvete. Helt rätt!Mot MBK var det något mittemellan mest hela tiden. Det funkar inte!

    Stenkullen såg väldigt starka ut, skapade i mängder med chanser mot Lindholmen, som visserligen saknade 4-5 ordinarie spelare. Det var klasskilnad mellan lagen. Stenkullen hade säkert hamnat i toppen av femman. Lindholmen höll ungefär samma klass som Pushers BK. Båda lagen var bättre än Nol.

    En bra insats av samtliga inblandade och jag är övertygad om att ni fixar detta om ni bara ger er fan på det. Lycka till!

    Rapportera

    Rapportera