Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Henåns IF P-10-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Henåns IF P-10-12.
P-10-12
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer info för vad som gäller framöver.
Vi kommer att köra sista träningen för höstsäsongen imorgon torsdag 5/10 uppe på Hällevi 18-19, därefter går vi på ett uppehåll för att bryta av inför efter- och försäsong 23/24. Håll gärna igång trots uppehåll! :)
Vi startar upp träningarna igen V.45 och den 6 november med att köra första träningen ute på Gillebys konstgräsplan.
Träningsschemat kommer att se följande ut fram till grässäsongen (april/maj):
* Måndagar 18:00-19:30 Gillebys konstgräsplan
* Torsdagar 18:00-19:30 Hällevi / C35 (beroende på vädret, här utgår vi ifrån Hällevi men meddelar i god tid om det ändras)
För att få in futsal-träning så har vi innan nyår bokat stora sporthallen 2/12 och 16/12. Då är det träning 12-14. Vi kommer dessutom att träna denna lördagstid efter årsskiftet varje vecka januari ut. Detta för att få inomhusträning inför Valla cup som vi anmält oss till vilken spelas i slutet av januari/början på februari.
Sista träningen för året blir den 16 december där vi kör en liten säsongsavslutning, och första träningen efter jul/nyår den 6/1.
Se laget-kalendern för mer specifik information.
Har ni några frågor är det bara att höra av sig!
Tomas, Alfons & Patrik
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera