Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Hellton Karlstad P12/11(12/13)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Hellton Karlstad P12/11(12/13).
P12/11(12/13)
Följ oss för uppdateringar
Träningstiderna för säsongen är spikade och vi kör måndagar kl. 18.20-19.40 samt onsdagar kl. 18.45-20 i Sundsta A-hallen (samma hall som förra säsongen).
Nytt för i år är att laget spelar i två olika serier, dock tränar vi fortsatt som en enda träningsgrupp. Mer om detta, samt några andra punkter, kommer vi prata om på föräldramötet den 2 oktober kl. 18.20 i Sundsta och avslutar sedan med en föräldrar-mot-barn-match (så kom gärna i sköna kläder och ta med inomhusskor:).
Varmt välkomna, vi ser fram emot att träffa er igen!
/Tränarna
Fika och 5-kamp | 30 aug, 15:00 |
Örebro cupen | 12 sep |
Hellton cup | 28 nov |
![]() |
Sommarhandboll |
13 maj | Inbjudan årsmöte |
Tusan oxå! Då blir det krock med innebandyn båda dagarna..Antar det är klubbat?😬
RapporteraRapportera
Attans! Yes, många lag som ska samsas om tiderna.. Men då går det ju ändå fint att komma måndagar och sedan köra innebandyn på onsdagar:)
RapporteraRapportera
Vi har också krock med andra träningar på måndagar & onsdagar. Får se om vi får till det för Dantes del.
RapporteraRapportera
Vi håller tummarna för att det löser sig på bästa sätt med att få ihop logistiken
RapporteraRapportera
Krock med andra träning på Onsdag
RapporteraRapportera
Hej! Min son Jacob vill komma och prova. Ska jag anmäla honom någonstans eller är det bara att komma på måndag?!
RapporteraRapportera
Hej Jessica! Det är bara att dyka upp, han är så välkommen!
RapporteraRapportera
Tack för svar! Kul
RapporteraRapportera