Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Hellton Karlstad F13/12 (födda 2012/2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Hellton Karlstad F13/12 (födda 2012/2013).
F13/12 (födda 2012/2013)
Följ oss för uppdateringar
En del av den här infon har gått ut i messengergruppen men eftersom vi har några nya i laget som ännu inte har kommit in i alla media så skickar vi ut det här både på fb och laget.
Nästa vecka blir lite annorlunda mot en normalvecka. På tisdag tränar vi som vanligt. På onsdag har vi bokat halvmånen, så vi kommer att vara där 17-18 för att prata värdegrund med laget. Vi kommer att prata om hur man ska bete sig mot varandra inom laget, mot ledare och även hur vi ledare bör bete oss. Så ska man prioritera en träning nästa vecka så är det onsdagen man ska fokusera på. Naturligtvis ska dom få jobba lite fysiskt också så efter timmen i halvmånen kommer det bli fys, och vi kommer vara klara som vanligt ca kl 18:30.
På fredagen är det föreningskväll. Vi vet inte så mycket om denna men i fjol var det ett väldigt lyckat evenemang där lag i alla åldrar träffades och tävlade och umgicks. I år kommer även Stadium vara på plats så om man vill beställa kläder finns möjlighet till detta. Start kl 17 och om det är som i fjol så börjar det med att det ska tas en bild med hela föreningen så det kan vara bra att inte komma försent.
Kallelser kommer för nästa vecka inom kort. Ha en trevlig helg!
| Träning | 2 jan, 17:15 |
| Träning | 6 jan, 16:40 |
| Träning | 7 jan, 18:30 |
| Träning | 9 jan, 17:15 |
| Skåre HK Vit (borta) | 10 jan, 12:45 |
21 dec, 12:45 Stenstalidshallen
21 dec, 11:30 Stenstalidshallen
20 dec, 16:30 Gjutaren
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera