Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HC Lidköping Red Roosters Team 13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HC Lidköping Red Roosters Team 13.
Team 13
Följ oss för uppdateringar
Helgen som gick spelade vi vårt andra poolspel för säsongen. Ett lyckat arrangemang som vi fick mycket uppskattning av från gästande lag. Tack till alla som hjälpte till så att det blev så bra!! Nästa gång vi arrangerar är den 13 februari.
Den 23 januari är det planerat att vi skall åka till Töreboda på poolspel. Ni har säkert tagit del av de nya restriktionerna kring Covid-19, dessa har förhoppningsvis ändrats till dess. Vi får avvakta och se vilka beslut som tas kring detta, vi återkommer med info när vi vet mer.
På söndag är det annadag jul så då gör vi ett uppehåll med träningen. Vecka 52 har vi träning som vanligt på tisdag och söndag. På grund av helgdagar och ledigheter så kan det dock bli lite annat upplägg på träningarna. Utöver träningarna så finns det även mycket tider med allmänhetens åkning under jullovet.
Kommande träningar:
v.52
Tisdag 28 dec 17.10-18:50
Söndag 2 jan 16:00-17:00 (lilla rinken)
Året närmar sig som sagt sitt slut och vi ledare vill passa på att önska GOD JUL & GOTT NYTT ÅR!!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera