Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Emmaboda IS
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Alstermo IF (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      Alstermo IF (hemma) P-06/07


      20:30
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:15
    • 19:00

      Häradsbäck/Ryd (hemma) Herr


      21:00
  • 5Lör
    • 13:00

      Team Södermöre (hemma) Dam


      15:00
  • 6Sön
    • 14:00

      Hovmantorp GoIF (hemma) F-09/10


      16:00
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
    • 16:00

      Färjestadens GOIF vit (hemma) F-09/10


      18:00
    • 16:00

      Tingsryd United FC (hemma) F-06


      18:00
    • 17:00

      Ramdala IF (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Team Södermöre (hemma) F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:30

      Träning Herr


      20:00
  • 7Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 8Tis
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 19:00

      Alvesta GoIF (hemma) Herr


      21:00
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:45

      Sandsbro AIK grön (hemma) P-09


      19:45
    • 19:30

      Lindsdals IF (borta) Dam


      21:30
  • 12Lör
    • 11:00

      Konga (borta) P/F-11


      13:00
    • 11:30

      IFK Kalmar (borta) F-09/10


      13:30
  • 13Sön
    • 10:00

      Kalmar FF blå (borta) P-08


      12:00
    • 13:00

      Ingelstad/Nöbbele (borta) F-09/10


      15:00
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
    • 15:30

      Träning F-12


      17:00
    • 16:00

      Hovmantorp GoIF (borta) Herr


      18:00
    • 17:00

      Mörbylånga GOIF (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Persnäs AIF komb. 7-m (hemma) F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
  • 14Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      Möre BK (hemma) Herr


      21:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
      Simhallsplan, Emmaboda
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Bollkallar EIS A-lag P-09


      21:00
    • 19:00

      Furuby IF (hemma) Herr


      21:00
  • 18Fre
    • 19:00

      Ingelstads IK (hemma) Dam


      21:00
  • 19Lör
    • 11:00

      Räppe GOIF gul (borta) P-09


      13:00
    • 14:00

      IFK Kalmar 1 (borta) F-07/08


      16:00
  • 20Sön
    • 14:00

      Hovshaga AIF vit (hemma) F-09/10


      16:00
    • 15:00

      Träning Herr


      16:30
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
    • 16:00

      FK Karlskrona (hemma) F-06


      18:00
    • 17:00

      Madesjö IF (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:30

      Hovmantorp GoIF (borta) P-06/07


      20:30
  • 21Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning Dam


      19:30
    • 19:15

      Flygsfors/Gadd. IF (hemma) Herr


      21:15
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:15

      Belganet-Hallabro IF/Kallinge SK (borta) F-06


      19:15
    • 17:30

      Träning Dam


      19:30
  • 25Fre
    • 19:00

      Sandsbro AIK (hemma) Herr


      21:00
  • 26Lör
    • 11:00

      Älmhults IF vit (hemma) P-09


      13:00
    • 13:00

      RBK/IFKO (borta) Dam


      15:00
  • 27Sön
    • 10:30

      Lörby IF/Sölvesborg GoIF (borta) F-06


      12:30
    • 11:00

      Mönsterås GOIF vit (borta) P-08


      13:00
    • 13:00

      Växjö DFF vit (borta) F-09/10


      15:00
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
    • 16:00

      IFK Borgholm (borta) Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      IFK Borgholm komb 7-m (hemma) F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
  • 28Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 19:00

      Vissefjärda GIF (hemma) Herr


      21:00
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30