Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Emmaboda IS
Välj lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • 12:00

      Sjöstaden DF (borta) Dam


      14:00
  • 2Sön
    • 17:00

      Rödeby AIF (hemma) Dam


      18:00
  • 3Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
      Vissefjärda Vidavallen
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 19:15

      IFK Värnamo (borta) Dam


      20:15
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 7Fre
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
  • 8Lör
    • 10:00

      Sandsbro AIK gul (borta) F-09/10


      12:00
  • 9Sön
    • 11:00

      Timmernabbens IF (borta) P-08


      13:00
    • 16:00

      Ingelstad/Nöbbele (hemma) P-09


      18:00
    • 17:00

      RM/SSG IF (borta) F-09/10


      19:00
    • 17:00

      Hultsjö IF Atom (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Färjestadens GOIF (hemma) F-07/08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
  • 10Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 19:00

      Kristianopels GoIF (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Bergkvara/Söderåkra (hemma) Herr


      21:00
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Konga SK 7-m (hemma) P-06/07


      20:30
    • 18:30

      Urshults IF (borta) P-09


      20:30
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning Herr


      18:30
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 19:15

      IFÖ Bromölla IF (hemma) Dam


      20:15
  • 13Tor
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 14Fre
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
    • 19:00

      Konga SK (borta) Herr


      21:00
  • 15Lör
    • 11:00

      Växjö Norra IF 2 (borta) P-06/07


      13:00
    • 13:00

      Kallinge SK (hemma) Dam


      15:00
  • 16Sön
    • 11:00

      Trekantens IF (borta) F-07/08


      13:00
    • 14:00

      Tingsryd United FC (hemma) F-09/10


      16:00
    • 16:00

      Nättraby GoIF (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      FC Vetlanda Dam (borta) Dam


      18:00
    • 17:00

      Lindås-Långasjö FF (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      Mörbylånga GOIF (hemma) F-09/10


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
  • 17Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Pukebergs BK röd (hemma) P-08


      20:00
    • 18:45

      Bollkallar EIS A-lag P-09


      21:00
    • 19:00

      Ingelstad/Nöbbele (hemma) P-06/07


      21:00
    • 19:15

      Vederslöv-Dänn.IF (hemma) Herr


      21:15
  • 21Fre
    • 18:00

      FK Älmeboda/Linneryd (hemma) P-09


      20:00
    • 19:00

      Runsten-Möckleby IF (hemma) Dam


      21:00
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 11:00

      Växjö BK svart (borta) F-09/10


      13:00
    • 15:00

      Trekantens IF (hemma) F-09/10


      17:00
    • 15:00

      Sölvesborgs GoIF (borta) F-06


      17:00
    • 17:00

      Madesjö IF (hemma) F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
    • 17:00

      Team Södermöre B (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      S:t Sigfrids IF (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
  • 24Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:30

      Räppe GOIF (borta) P-06/07


      20:30
    • 18:30

      Flerohopps GoIF (borta) Herr


      20:30
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 27Tor
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Johansfors IF (borta) P-08


      20:00
  • 28Fre
    • 18:30

      Nöbbele BK (borta) Herr


      20:30
    • 18:30

      Smedby/Trekanten (borta) Dam


      20:30
  • 29Lör
    • 11:00

      Alvesta GIF vit (hemma) F-09/10


      13:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Östers IF blå (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Madesjö IF (borta) F-09/10


      12:00
    • 14:00

      Åseda IF (borta) P-06/07


      16:00
    • 16:00

      Hossmo BK (borta) F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Färjestadens GOIF B (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Vissefjärda GIF (hemma) Herr


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
  • 31Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45