Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Emmaboda IS
Välj lag

Maj 2022

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.17
    • 10:00

      Torsås GOIF (hemma) F-12


      12:00
    • 10:15

      Träning F-14


      11:30
    • 11:00

      Trekantens IF /Smedby BOIK (borta) F-09/10


      13:00
    • 11:00

      Färjestadens GOIF (borta) F-07/08


      13:00
    • 12:30

      IFK Kalmar 3 (hemma) F-09/10


      14:30
    • 14:00

      Nybro IF 1 (borta) P/F-11


      15:00
    • 14:30

      Växjö BK (hemma) P-09


      16:30
    • 15:00

      Ronneby BK (borta) Dam


      17:00
    • 19:00

      Växjö Norra IF 1 (hemma) P-08


      21:00
  • 2Mån
    v.18
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 19:00

      Rottne IF (hemma) Dam


      21:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      18:50
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:15

      IFK Grimslöv Komb (hemma) Herr


      21:15
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:45

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      21:00
  • 6Fre
    • 18:00

      Lessebo GOIF (hemma) P-09


      20:00
    • 19:00

      Rottne IF (borta) Herr


      21:00
  • 7Lör
    • 12:30

      Majcupen P-13


      15:40
    • 13:00

      Team Södermöre (hemma) Dam


      15:00
  • 8Sön
    • 11:00

      Johansfors IF (hemma) P/F-11


      12:00
    • 14:00

      Träning P/F-15


      15:00
    • 16:00

      Pukebergs BK 2 (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Liatorp-Eneryda (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Läckeby GOIF F09/10/11 (hemma) F-09/10


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Ronneby BK (hemma) F-07/08


      19:00
  • 9Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 11Ons
    • 16:45

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:00

      Orrefors IF (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      Älmhults IF (borta) Herr


      21:00
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Ingelstads IK (hemma) Herr


      21:00
  • 13Fre
    • 16:45

      Träning P-13


      18:00
    • 18:30

      DM Match F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Hossmo BK (hemma) F-07/08


      20:30
    • 19:00

      Växjö BK (hemma) Dam


      21:00
  • 14Lör
    • 10:00

      Hossmoligan P-13


      12:30
    • 15:00

      Ingelstad/Nöbbele (borta) P-09


      17:00
    • 16:00

      Sandsbro AIK (borta) F-09/10


      18:00
  • 15Sön
    • 10:00

      Mörbylånga GOIF vit (borta) F-09/10


      12:00
    • 10:15

      Träning F-14


      11:30
    • 14:00

      Träning P/F-15


      15:00
    • 17:00

      SGIF/Lörby IF U (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Seriematch Team Södermöre - Emmaboda komb F-12


      18:15
    • 17:00

      Åryds IK (borta) P/F-11


      18:00
    • 17:00

      Team Södermöre (borta) F-12


      19:00
  • 16Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam


      21:00
  • 18Ons
    • 16:45

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Hovshaga AIF (hemma) Herr


      21:00
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 19:00

      Runsten/Möckleby IF (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Rottne IF (hemma) P-09


      21:00
  • 20Fre
    • 15:45

      Träning P-13


      16:45
    • 19:00

      Lindås-Långasjö FF (borta) Herr


      21:00
  • 21Lör
  • 22Sön
    • 11:00

      Tingsryd United FC (hemma) P/F-11


      12:00
    • 11:00

      Rödeby AIF/FK Karlskrona (borta) F-07/08


      13:00
    • 14:00

      Färjestadens GOIF (hemma) F-09/10


      16:00
    • 14:00

      Träning P/F-15


      15:00
    • 15:00

      Träning F-14


      16:15
    • 16:00

      Lessebo GOIF (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      IFK Kalmar blå (hemma) F-12


      19:00
    • 17:00

      Växjö DFF 2 (hemma) F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Växjö BK B (borta) Dam


      20:00
  • 23Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 19:00

      Gransholms IF (hemma) Herr


      21:00
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 25Ons
    • 16:45

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Tingsryd United FC (hemma) Herr


      21:00
  • 26Tor
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:30

      Träning Dam


      12:30
    • 11:00

      Lindsdals IF 2 7-m (borta) F-09/10


      13:00
    • 11:00

      Hovmantorp GoIF (hemma) P-08


      13:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
  • 27Fre
    • Heldag

      Egen träning Dam

  • 28Lör
    • 09:00

      Börjes cup Tingsryd F-14


      16:00
    • 13:00

      Seriematch Färjestadens GOIF - Emmaboda komb F-12


      14:15
    • 13:00

      Färjestadens GOIF (borta) F-12


      15:00
  • 29Sön
    • 14:00

      Träning P/F-15


      15:00
    • 15:00

      Karlskrona FF (hemma) Dam


      17:00
    • 15:00

      Torsås GOIF (borta) P/F-11


      16:00
    • 15:00

      Träning F-14


      16:15
    • 17:00

      Madesjö IF (borta) F-09/10


      19:00
    • 18:00

      HIF/MIF (hemma) Dam


      20:00
  • 30Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 31Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:00

      Urshults IF (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Team Södermöre (hemma) F-07/08


      20:00