Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Enköpings HF P16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Enköpings HF P16.
P16
Följ oss för uppdateringar
Hej!
I år kommer vi enbart ha EN försäljning i föreningen och det är Klubbrabatten.
Klubbrabattenhäften består av fysiska kuponger att nyttja i Enköping med omnejd, men även digitala kuponger som går att nyttja i hela landet.
Alla spelare ska sälja 6 häften var och all förtjänst går till föreningen. Säljer man mer än 6 häften så delar vi på vinsten med föreningen. Alltså går halva vinsten på alla häften utöver de 6 st till lagkassan.
Försäljningen pågår till 30/9.
Ni kommer att kunna hämta era häften på föräldrarmötet imorgon, måndag. Kan man inte hämta sina häften då går det bra att höra av sig så löser vi det.
Häftena säljs med hjälp av en QR kod som finns på varje häfte. I år är det viktigt att era köpare fyller i rätt lag + skriver i spelarens namn. Om detta inte fylls i så kommer det inte räknas in för vårt lag/spelare.
Jag bifogar även en bild med förklaring.
Eftersom det bara är en försäljning för föreningen så öppnar detta upp för fler tillfällen för laget att ha egen försäljning där all vinst oavkortat går till laget.
Det kommer finnas möjlighet att beställa bingolotter via föreningen sen också. Mer info om det kommer senare.
Trevlig kväll, Johanna (Alvars mamma), 0709292138
Träning | 22 okt, 17:00 |
Träning | 23 okt, 19:15 |
Målvaktsträning/utbildning samt skyttar. | 25 okt, 13:00 |
Träning | 27 okt, 20:00 |
Träning | 29 okt, 19:30 |
Jag var tvungen att springa till F-14, så jag glömde mina häften. Kan jag komma och hämta någon kväll? Eller om Simon kan få dem på nästa träning. Beklagar, det blev lite stressigt ikväll
RapporteraRapportera
Antingen om du vill hämta hos mig i Fanna eller så kan de tas med på någon träning senare i veckan.
RapporteraRapportera
Hej alla! Det är nu en vecka kvar på försäljningen av Klubbrabatten. Det är långt ifrån alla som sålt sin kvot än. Har ni några frågor eller funderingar, hör av er!
RapporteraRapportera