Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Dalhem IF Dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Dalhem IF Dam.
Dam
Följ oss för uppdateringar
Nästa i artikelserien en tunnel på blir Elin Larsson som gjorde comeback i Dalhem IF den gångna säsongen.
Hur länge har du spelat fotboll? Kanske i 7 eller 8 år, fast med något års uppehåll
Vad är ditt bästa fotbollsminne?Har inte varit med om så mycket på äldre dagar, men får svara när vi var i Skara och spelade cup mot tjejer som var 2-3 år äldre och vi kom 3:a om jag nu minns rätt
Hur många säsonger har du spelat i Dalhem IF? Jag har spelat för Dalhem sen jag var liten, men förra säsongen var första på några år.
Vad är det som gör det så roligt att spela fotboll i Dalhem IF? Laget och alla runt omkring!
Det här vet ni inte om mig: Att jag har spelat fiol i en termin, var inte direkt någon talang på det så fick bli en kort karriär.
I turordning, vem i laget är den goda och den onda? Den goda är Jossan, finns nog ingenting ont i den människan och den Onda är Marion, behövs väl ingen ingen förklaring direkt då tjejen är hård som sten )
Vi tackar Elin för de svaren.
/Stefan Thomasson
| P18 IK B (borta) | 2 jan, 17:30 |
| Visby AIK (hemma) | 2 jan, 19:30 |
| Träning | 5 jan, 20:00 |
| Lärbro IF (hemma) | 10 jan, 12:30 |
| Klintehamns IK (borta) | 10 jan, 15:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera