Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå Cheerleading Obsidian
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå Cheerleading Obsidian.
Obsidian
Följ oss för uppdateringar
Denna nyhet publicerades för samtliga lag för några veckor sedan men tyvärr har vi inte nog med frivilliga som kan jobba och därför faller jobbet på våra aktiva i seniorlagen denna gång. Det betyder dock att Obisidian och Topaz inte kommer behöva jobba på skyltsöndag.
En glad nyhet i höst är att vi har fått möjligheten att samarbeta med Coop Norrböle och jobba ihop lättförtjänta pengar till föreningen!
Inventering är ett eftertraktat jobb hos föreningar. Det innebär att man hjälper företaget man jobbar åt att räkna allt som finns på lager och i det här fallet, butiken. Inventeringen görs dels för att få en överblick över artiklarna i lagret, dels för att en det måste göras enligt lag, och för att få ett korrekt lagervärde i bokslutet.
Info
31 oktober kl 7-16 (höstlovet)
Inventering på Coop Norrböle
Till föreningen tjänar vi 100kr/timme per person. Gör vi det bra och visar hur duktiga vi är kommer vi att kunna ha detta som ett jobb vi är ”garanterade” en gång per år.
Om ert barn inte har möjlighet att delta måste detta meddelas till Susanne i styrelsen senast 14 oktober. Det gör ni via mail: susannesigarden@gmail.com. Aktiva i Obsidian och Topaz förväntas att jobba denna dag om inte annat meddelas till Susanne.
Tack för att vi hjälps åt att driva föreningen framåt tillsammans!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera