Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå Cheerleading Obsidian
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå Cheerleading Obsidian.
Obsidian
Följ oss för uppdateringar
Obsidian packlista DM 2024
o Tävlingsdräkt
o Cheerskor
o Svarta shorts att ha under kjolen
o Tävlingssnodd
o Vita nikesockar
o Överdragskläder
o Obsi T-shirt
o Handledsskydd/knäskydd om du använder det
o Sporttejp till skydd
o Mellanmål!
o Hårspray (tränarna fixar hårgelé)
När vi samlas på morgonen vill vi att ni ska ha dräkten på er samt överdragskläder. Håret ska vara plattat och uppsatt i en hög svans. Vill ni ha något smink är det valfritt och det ska i så fall vara en neutral sminkning.
Tänk på att vi inte har något omklädningsrum att lämna våra saker i under dagen så ta inte med er mer saker än nödvändigt. Vi tränare kommer ha en ryggsäck som ni kan lämna mobiler och plånböcker i under tiden vi är i uppvärmningen samt tävlar 😊
Nu är DM snart här och vi tränare är så stolta över er allihopa! Ni har kommit så långt sen vår första träning i höstas och utvecklas varje träning. Vi är så glada att få vara tränare för just er 😊
Inför tävlingen vill vi påminna er om det viktigaste – stanna upp och NJUT av tävlingsdagen! Vi åker dit och visar vad vi går för och vi vet, precis som ni, att vi kan chocka publiken och domarna med ett WOW-program!! Nu kör vi!!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera