Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bergsbyns SK F-13

Följ

F-13

Följ oss för uppdateringar
Följ
Bergsbyns SK
Fotboll
F-13

Säsongsstart fotbollen måndag 7/8

4 aug 2023 6 kommentarer 141 visningar
Victoria Selin Förälder
6 kommentarer
  • 19 aug 2023 Lina Tjärnström

    Tjena! Hur var det nu med fika på hemmamatcherna? Hade vi nåt schema för det eller hur har vi det?

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2023 Victoria Selin

    Hej.
    Efter sista hemma matchen blev det lämnat med lite funderingar kring om vi skulle ha fika lr inte och sen sprang tiden och nu är det hemma match igen.
    Så inför denna match har vi ingen. Men har ställt det som en fråga i de utskicka som jag skrev idag.
    Om huruvida vi ska ha fika eller inte? Vet någon vad vi får in på en match?

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2023 Lina Tjärnström

    Hoppsan, missade det, sorry! Såg det nu. Jamen bra då har vi en fundering igång… :-)

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2023 Victoria Selin

    Ingen fara, men precis vi kollar av vad ni tycker och vill alla ha fika så självklart. Men man vill att det ska kännas givande och inte bara för fikats skulle, då tycker jag personligen att man kan fika i ett annat sammanhang och kanske hellre en frukt och vill man dricka kaffe så kan man ta med sig en termos. Men majoriteten i denna fråga vinner 👍 vet vi vad vi får in för slant?

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2023 Peter Carlsson

    Tänker att det är ett enkelt sätt att få in pengar till lagkassan för att täcka eller iaf bidra till avgifter för eventuella cupdeltaganden. Då vi tar 15kr för kaffe och 10kr för både saft & kaka så känns det som att det borde säljas för ca 300 kr/match iaf, sen diffar det säkert beroende på tex väder.

    Personligen känner jag inte att spelarna behöver bjudas på fika efter match, tror nog de får i sig tillräckligt med socker ändå😉

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 aug 2023 Johan Westermark

    Vi är för fika. Känns som att ansträngningen kontra pengarna in är bra. Fort blir det några tusenlappar.
    Att bjuda på fika efter matchen känns inte som ett måste, tror sockerintaget är tillräckligt ändå.
    Vi är för att samla in pant, var väldigt lyckat!

    Rapportera

    Rapportera

Du måste logga in för att kommentera

Logga in