Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bergsbyns SK F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bergsbyns SK F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Vi har fått tillgång till träningstillfällen på konstgräs (guldvallen IP, Skelleftehamn) framöver.
Start v.18
Onsdagar Kl. 17.30-18.30
From v.21 tränar vi på BSK igen enligt plan.
Träningstider på grus (BSK) kan komma att bli aktuellt tidigare oxå och då blir det måndagar mellan 17.30-18.30 ( vi uppdaterar om det blir aktuellt)
Kan man samåka är det ju toppen så hör med varann och är det svårt för någon så hör av er till oss tränare så försöker vi lösa skjuts så långt det är möjligt.
Klubbkläder!
Skickar en påminnelse om någon missat och vill hänga med på detta. ( inget tvång alls )
Jag har varit i kontakt med team Sportia och kollat hur det ser ut med klubbkläder. Det finns ett ställ uppe på övervåningen på team Sportia (märkt BSK) där man kan prova Stl. om man så önskar.
Kring den sista april sammanställer dem beställningarna och skickar på tryck så tjejerna hinner få sina kläder i tid inför säsongen.
Sedan beställer man själv via deras hemsida. (Se Mail bergsbyns sk föreningskläder )
Kul, nu drar vi igång igen / tränarna
| Sunnanåcupen Futsal | 3 jan |
| IFK Arvidsjaur Blå - Bergsbyn | 3 jan, 10:40 |
| Bergsbyn SK - Storuman IK | 3 jan, 11:40 |
| Sunnanå - Bergsbyns SK | 3 jan, 14:20 |
| Bergsbyn SK - Rönnskär | 4 jan, 09:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera