Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Axbergs IF Knattelag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Axbergs IF Knattelag.
Knattelag
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Då säsongen för bollkul börjar gå mot sitt slut, vill vi vara ute i god tid att tacka för oss och blicka framåt!
Vi ledare tycker att det har varit en rolig och givande termin, Och att vi har uppnått vårat mål " att det ska vara kul"
Framåt så har vi en idé
Att vid 3-4 tillfällen under perioden maj-september, Anordna tex: Fotbollsturnering, friidrottscup mm.
Plats: Dyltavallen
Tid: Lördagar 12-? (Beror på antalet barn)
Pris. Gratis
Vad tror ni om det, är det något för era barn? Tankar och idéer uppskattas! Skriv i kommentarsfältet.
Vi håller även på att planera för en avslutning, den kommer att ske i slutet av Maj men allt är inte klart ännu. Mer info kommer.
Ledarna
Inga kommande aktiviteter
| 5 apr | Midsommarfirande |
| 5 apr | Valborgsfirande |
STORT TACK ska ni ha för ert engagemang och tålamod! Grymma är ni!
RapporteraAtt även lägga några tillfällen på sommaren låter verkligen toppen 😊 Går ju säkert att vara ett tillfälle ute på Kårsta för att prova på golf för dom som vill samt att ha några tillfällen man ses och leker lekar under en timme i Axbergs regi? Vi har ju varit många föräldrar som stannat kvar och tittat på träningarna så det går ju att hjälpas åt om ni inte vill vara allt för uppbokade.
Men som sagt Ni passar superbra för uppgiften!
Rapportera
Jättebra idé! Och väldigt kul att ni har startat upp bollklubb, det har varit uppskattat!
RapporteraRapportera