Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Forward U 15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Forward U 15.
U 15
Följ oss för uppdateringar
Hej alla i BKF 2011! ⚽
Här kommer lite info om nuläget.
Inomhus Jan-feb
Vi kommer att fortsätta träna inomhus tisdagar i Hagaskolan (kl 18.00-19.30) och fredagar västra mark (kl 17.30-19.00) under hela februari. Vi har även fått till två stycken extra tider på lördagar i rosta hallen. Under dessa extra tider kommer vi att spela matcher mot först Karlslunds IF nu på lördag 29/1 sen mot Adolfsberg nästa lördag 5/2. Vi kommer att komma med två lag per tillfälle och ta ut lagen utefter tränings närvaro.
Utomhus mars
Från v.9 efter sportlovet kommer vi att köra igång utomhus på konstgräs. Vi kommer att träna tisdagar och torsdagar på vivalla konstgräs, sen har vi även en tid på lördagar mornar på trängens konstgräs och där vi kommer använda den tiden till att spela våra träningsmatcher hemma. Det har redan kommit in en del matcher i schemat som ni hittar i kalendern.
För att planera träningar och matcher på bästa sätt så ber vi er föräldrar att svara på våra kallelser som vi skickar ut inför träning och match. Svara i så god tid ni kan så vi vet hur många som kommer.
Tack på förhand!
Inom kort kommer klubben att skicka ut medlems- och träningsavgift för säsongen 2022. Viktigt att alla betalar denna i tid!
Forza Forward!
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 9 jun, 17:30 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| Forward- Brommapojkarna | 13 jun, 10:00 |
| Forward- Östra Almby | 13 jun, 14:00 |
Träning som vanligt på fredag 17.30 västra mark!!
RapporteraRapportera