Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bråtens IK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bråtens IK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Då så grabbar. Nu har dom kommit igen. Toppkorten. Samtliga spelare som ämnar delta i säsongen 2010 skall sälja minimum 3 stycken lotter. Redovisning för försäljningen av lotterna skall ske senast 1 December till antingen Lundberg eller mig.
OBS! Glöm ej bort Loppis-schemat! Jag å Fällman kör ikväll. Om det är någon som inte tänker fortsätta men står uppsatt på Loppisen får denne hjärtligen meddela det till mig eller Lundberg.
Mvh Sverkström
Yes, allas våran filur Daniel håller i ett fyspass/löppass kl 18.00, därefter innebandy/fotboll i lilla hallen. (Ta med utrustning för löpning.)
Rapporteraen tackar stickan!!! bara gör dej älgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rapportera
Klug har två saker att säga dig!
1. Jag tar din "Loppis-tid" på Tisdag, men då får du ta min den 28/11. (Vill att du Lundberg ändrar detta i Loppis-schemat så att det inte är jag som får kuk i röven när Klug glömmer).
2. Jag äger dig i Fifa :)
Fjortisen klug härjar i gästboken igen med sin underbara skrivteknik. Älskar dina trippla tecken av allt) !!! :)
Rapportera
Månsson-- Möjligheten undersöks om vi kan få till en tid i Bregårdsskolan på måndagar. Det hänger på om en annan klubb släpper den tiden. Jag återkommer när det är klart.
Nu är vi också (muntligt) anmälda till Vårpokalen 2010.
nån som kan byta mä mej angående loppisen på tisdag??? är i stockholm å jobbar tills på torsdag.. kyss
Rapportera
Första körningen av herrarna för Loppisen är genomförd. Ett 4 ton tungt solarium konkades med bravur in i lokalen av flyttfirma Stig&Fällis.
RapporteraEnligt ansvarig på Loppisen har alla lag skött sig mycket bra. Låt oss herrar inte vara sämre, möt upp i tid, gör som man blir tillsagd och var en bra representant från Herrarna.
Sen ett litet meddelande till er som tvekar om fortsättning. Det kommer inom en ganska snar framtid att genomföras ett möte (mer information senare) där vi kommer ta upp lite om nästkommande säsong. Som sagts till ett par redan så vill jag återigen poängtera: Skriv inte på för något annat lag förrens ni vet vad Bråtens IK har att erbjuda.
Mvh Sverkström