Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bromstens IK

Följ

Bromstens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Bromstens IK
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 10:30

      Vasalunds Stockholm IF K (borta) P-05


      12:30
    • 11:00

      Sollentuna FK 7 (hemma) F-06-07


      13:00
    • 12:00

      Täby FK 62 (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Bele Barkarby FF 5 (borta) P-06


      13:00
    • 13:00

      IF Brommapojkarna 8 (hemma) P-04


      14:30
    • 14:45

      IFK Viksjö 5 (borta) P-04


      16:15
    • 15:00

      IFK Sollentuna (borta) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Vallentuna BK (borta) Utveckling-Brothers


      16:30
    • 15:00

      Vallentuna BK (borta) BIK Brothers


      17:00
    • 15:45

      Bollstanäs SK 2 (borta) P-05


      17:45
    • 16:00

      Stuvsta IF 2 (hemma) Dam U


      18:00
    • 16:00

      Utflykt till Damallsvenskan (Djurgården-Linköping damlag) F-08/F-09


      17:45
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 18:50

      Träning Dam U


      20:40
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 6Fre
  • 7Lör
    • Heldag

      Cup Höstpokalen P-07

    • 08:00

      Oktoberbollen 7 manna P08-vit


      13:30
    • 08:30

      IFK Lidingö fk (hemma) P08-vit


      09:30
    • 09:30

      Erikslunds KF (borta) P08-vit


      10:30
    • 10:00

      Råsunda IS 2 (borta) P-04


      11:30
    • 11:00

      DIF P08-6 (borta) P08-vit


      12:00
    • 11:30

      AIK FF 3 (hemma) P-03


      13:30
    • 15:00

      FC Baloch (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna 3 (borta) Dam U


      18:00
    • 17:30

      Bele Barkarby FF 4 (borta) P-04


      19:30
  • 8Sön
    • 09:00

      Spånga p08-9 (hemma) P08-vit


      10:00
    • 09:00

      Oktoberbollen 7 manna P08-vit


      18:00
    • 10:05

      Västerhaninge IF (borta) P08-vit


      11:00
    • 11:10

      Vasalund Järvastaden röd (hemma) P08-vit


      12:10
    • 12:30

      Ekerö IK 2 (borta) P-03


      14:30
    • 14:00

      Sundbybergs IK Grön (hemma) P-04


      16:00
    • 16:00

      Täby FK1 (borta) Utveckling-Brothers


      17:30
    • 16:00

      IK Frej Täby 1 (hemma) P-03


      18:00
    • 16:00

      Täby FK 1 (borta) BIK Brothers


      18:00
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 18:50

      Träning Dam U


      20:40
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:30

      KIF-Cupen 7-manna 14 okt P08-svart


      15:00
    • 09:00

      Premiärcupen 2017 P-05


      16:30
    • 10:00

      Träning F-06-07


      20:00
    • 11:00

      IF Brommapojkarna 12 (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      Sanktan F-08/F-09


      12:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:30
    • 13:00

      Oktoberbollen cup P-06


      18:00
    • 13:30

      Vendelsö IK - gul 1 (hemma) P-06


      14:30
    • 14:30

      IFK Österåker FK 1 (borta) P-03


      16:30
    • 15:00

      Täby FK Gribby (borta) P-06


      16:00
    • 16:30

      Dalarö SK (borta) P-06


      17:30
  • 15Sön
    • 08:40

      Höstpokalen 2017 P10-2


      15:30
    • 09:00

      Oktoberbollen slutspel P-06


      12:30
    • 09:35

      Spånga IS FK - 7 (hemma) P-06


      10:00
    • 10:00

      Höstcupen Viksjö 7 manna P08-vit


      19:00
    • 10:10

      IFK Viksjö P08-2 vit (hemma) P08-vit


      11:10
    • 10:45

      Vendelsö ik gul 2 (hemma) P-06


      11:10
    • 11:00

      FC Järfälla 2 (hemma) P-04


      13:00
    • 11:55

      Essinge IK (hemma) P-06


      12:20
    • 12:45

      IK Frej Svart (hemma) P08-vit


      13:45
    • 13:30

      AIK-Jönköpings Södra P08-svart


      17:15
    • 13:30

      AIK - Jönköping F-06-07


      17:30
    • 14:00

      Viggbyholms IK FF (hemma) Utveckling-Brothers


      15:30
    • 14:00

      Viggbyholms IK FF (hemma) BIK Brothers


      16:00
    • 15:00

      Utflykt till Friends Arena (AIK-Jönköping) F-08/F-09


      17:00
    • 15:00

      Gustavsbergs IF FK (6) (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 15:05

      Spånga IS P08-7 (borta) P08-vit


      16:00
    • 16:00

      IFK Lidingö FK 1 (hemma) Dam U


      18:00
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P08-svart


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07-2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 08:00

      Ellapokalen P-04


      19:00
    • 09:00

      Träning F-06-07


      10:00
    • 09:30

      Eftersäsongscup P-07-2


      14:00
    • 09:30

      Träning Dam U


      11:00
    • 11:00

      Kallhälls FF (hemma) P-03


      13:00
  • 22Sön
    • 11:00

      Tränings matcher mot Bele P08-svart


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch P08-vit


      13:00
    • 11:15

      Bele-Barkarby P08 (hemma) P08-vit


      12:00
    • 12:10

      Bele-Barkarby P08 (hemma) P08-vit


      13:10
    • 13:30

      Sollentuna FK 2 (borta) P-04


      15:00
    • 15:30

      Bollstanäs SK 1 (hemma) P-03


      17:30
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 18:50

      Träning Dam U


      20:40
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 27Fre
  • 28Lör
    • Heldag

      Edsviken Cup P-07

    • 09:00

      OktoberBollen Damer, DJ 7-manna Dam U


      00:00
    • 15:00

      Oktoberbollen P-04


      00:00
  • 29Sön
    • 00:00

      OktoberBollen Damer, DJ 7-manna Dam U


      19:00
    • 00:00

      Oktoberbollen P-04


      19:00
  • 30Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08/F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P08-vit


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:50

      Träning Dam U


      21:30
  • 31Tis
    • 18:00

      Träning P08-svart


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07-2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30