Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Avesta AIK Ledare
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Avesta AIK Ledare.
Ledare
Följ oss för uppdateringar
Nu har flera lag börjat spela matcher. Jättekul att det äntligen är igång igen!
Som ni vet är det samma regler som gäller i år som tidigare år. De spelare som är uttagningsbara till match är de som är medlemmar i Avesta AIK. Medlem är man när medlemsavgiften för året 2021 är betald.
Tittar man igenom listan på lagen så ser det väldigt olika ut. I flera lag är de allra flesta grönmarkerade och är därmed medlemmar. I andra lag är 2-3 spelare gröna. Där blir det ju väldigt svårt att kunna spela match.
Där det har fungerat bäst att få in medlemsavgifter är i de lag där ledarna håller sig till det som är bestämt från klubbens sida.
Medlemsavgift betald= du får delta på match.
Det är den största moroten för de flesta spelare.
För att det här ska fungera så måste ni ledare i varje lag ansvara för att lägga in era spelare med en fungerande mailadress. När det är gjort behöver ni sedan kontakta Niklas Johansson som skickar ut faktura. Han får inte upp aviseringar om att ni lagt in en ny medlem. Så det måste ni själva meddela.
Jag vill ju gärna få ut alla kläder till medlemmarna som förvaras i kiosken för snart öppnar vi den igen.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera