Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Avesta AIK Ledare
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Avesta AIK Ledare.
Ledare
Följ oss för uppdateringar
Hej på er, för de som lag som är intresserade av att delta i den här futsalserien så gäller följande för i år:
Laget bekostar anmälningsavgiften på 3000 kr själva. I den avgiften ingår hallhyra, domarkostnader osv. Den här serien som är ny för i år administreras av Gästriklands Fotbollsförbund och alla matcher kommer också att spelas där. Dock framkommer det inte vart i Gästrikland. Men det innebär ju en del resekostnader för laget som bekostas själva.
Serien kommer att pågå under 4 månader, nov-feb, och enligt informationen i länken så är ambitionen att alla lag ska få spela 10-12 matcher under serien. Sista anmälan är den 13 september och är ni intresserade av detta så läs informationen noga så att ni vet vad det innebär och vad som krävs för att få delta. Vi vet inget mer än det som framkommer där.
Det finns inga pengar budgeterat för detta i år så därför behöver lag som vill delta betala avgifterna själva. Ni vet nog alla hur corona har påverkat vår ekonomi under den här säsongen.
Om ni är intresserade av det här så betalas 3000 kr in till klubbens konto och sedan anmäler någon från styrelsen laget. Men det måste ske innan den 13 september.
Adressen till info:
http://dalafotboll.nu/arkiv/2020/augusti/inbjudan-till-futsal-2020-21/
Mvh Styrelsen
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera