Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ängsviksområdets Samfällighetsför. Medlemssida
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ängsviksområdets Samfällighetsför. Medlemssida.
Medlemssida
Följ oss för uppdateringar
Uppdatering: Även gästparkeringen på Komministervägen måste vara fri från bilar under dagen den 1/8!
Det är några riskträd som ska fällas i området på fredag den 1/8. Vi ombeder därför att inga bilar parkeras längst med vägarna som angränsar till skogspartier på Maria höglunds väg och Tunängsvägen den dagen. Viktigast är att parkering på Komministervägen samt vid Maria Höglundsväg 11-13 är fria.
Vid frågor kontakta Jens Risberg på:
Tele: 0734043997
Mail: jens@tappan.se
Tack för visad hänsyn
/Styrelsen
Hej!
RapporteraTanken är att fälla det döende popplar på Komministervägen och de döda asparna på Maria Höglunds väg 11-13. Så det är viktigt att parkeringen på Komministervägen är fri den 1/8 och att det inte är parkerad några bilar i terrängen mittemot Maria Höglunds väg 11-13 den 1/8.
Om det är parkerade bilar så blir omöjligt för oss att utföra arbetet.
Vänliga hälsningar
Jens Risberg
Rapportera