Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Adolfsbergs IK
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Poolspel F2011


      13:00
    • 10:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      12:30
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      IFK Askersund (borta) F-07


      13:15
    • 13:00

      Sala FF (hemma) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 14:00

      IFK Åmål (borta) Div 3 Herr


      16:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      13:00
    • 10:00

      Poolspel F2009/10


      15:00
    • 11:00

      Rynninge IK (borta) F-04/05


      13:00
    • 14:00

      Östansjö IF (hemma) P-05


      15:30
    • 14:00

      Nora BK/FK (borta) P-03


      16:00
    • 14:30

      Rynninge IK 2 (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      16:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:30

      Latorps IF (borta) P-06


      20:30
    • 19:30

      Västerås BK 30 F03 (hemma) F-04/05


      21:30
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 18:45

      Lillån FK 1 (borta) P-04


      20:45
    • 19:30

      Hertzöga BK (hemma) Div 3 Herr


      21:30
  • 8Lör
  • 9Sön
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 5 Lag Gul P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel AIK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 11:00

      KB Karlskoga FF (borta) P-05


      12:30
    • 13:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 13:00

      BK Forward (hemma) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07


      15:00
    • 14:15

      Glanshammars IF (hemma) F-07


      16:15
    • 15:00

      Frövi IK (hemma) P-03


      17:00
    • 16:00

      Nora BK (borta) F-06


      18:00
    • 17:00

      Glanshammar/Lillkyrka (hemma) P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 19:00

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-06


      21:00
  • 15Lör
    • 09:30

      BK Forward Lundby 2 (hemma) P-06


      11:30
      Lugnets IP konstgräs
      Serie: P12 (9mot9) 2 höst
      Samlingsinfo: Samling vid Lugnet
      Samlingstid: 09:00
      Resultat och referat
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Poolspel F2011


      13:00
    • 10:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      13:00
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Barkarö SK F15 (hemma) F-04/05


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      IFK Kumla Vit (borta) F-07


      13:15
    • 12:30

      Köping FF (borta) Juniorlag Herrar


      14:30
    • 13:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Latorps IF (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      Hovsta IF (borta) P-03


      16:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Rynninge IK 1 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F2009/10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 4 P2011


      13:00
    • 11:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      Lillån FK Grön (borta) P-06


      13:00
    • 11:15

      Motståndare (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Motståndare (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Garphyttans IF 1 (hemma) F-07


      13:15
    • 13:00

      Scandinavian FC Örebro (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 13:00

      IFK Eskilstuna (borta) Div 3 Herr


      15:00
    • 14:00

      ÖSK Röd (hemma) P-05


      15:30
    • 15:00

      Kungsör BK (borta) P-03


      17:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Lindesberg (hemma) P-04


      21:15
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK Blå (borta) P-06


      21:00
    • 19:30

      FK Bosna 92 Örebro (hemma) Div 3 Herr


      21:30
  • 22Lör
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel AIK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P2010


      13:30
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 11:00

      Fagersta Södra IK (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      13:00
    • 14:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) P-03


      16:00
    • 16:00

      Eskilstuna United DFF F04 (hemma) F-04/05


      18:00
  • 23Sön
    • 10:00

      Finnerödja IF Grön (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 6 Lag Svart P-09


      14:00
    • 11:00

      IFK Lindesberg (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      BK Forward Trängen Gul (hemma) P-06


      13:00
    • 11:15

      Rynninge IK 1 (hemma) F-07


      13:15
    • 13:00

      IK Sturehov (hemma) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 14:00

      Grythyttans IF (borta) P-05


      15:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-06


      21:00
  • 29Lör
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 6 Lag Vit P-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel 6 Lag Gul P-09


      13:00
    • 11:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      13:30
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      IK Sturehov Blå (borta) P-06


      13:00
    • 13:00

      Örebro SK Söder 1 Svart (hemma) F-06


      15:00
    • 13:00

      Säffle FF (borta) Div 3 Herr


      15:00
    • 14:00

      Hovsta IF (borta) P-04


      16:00
    • 14:00

      IK Sturehov (borta) P-03


      16:00
    • 14:30

      Träning Juniorlag Herrar


      15:30
    • 16:00

      Yxhults IK /Sköllersta (hemma) F-06


      18:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Poolspel AIK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 11:15

      HOIF/SMÅ 1 (borta) F-07


      13:15
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 15:00

      IFK Kumla (hemma) P-03


      17:00
    • 17:00

      BK Ett Fyra (hemma) P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Motståndare (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      Motståndare (hemma) P-07


      20:30