Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Adolfsbergs IK
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 18:00

      Poolspel Adolfbergs IK 1 P-08


      20:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:30

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      IFK Kumla (borta) P-03


      20:30
  • 5Lör
    • 09:00

      "Träningsläger" P2010


      19:00
    • 10:00

      Sköllersta IF (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 10:00

      Poolspel 1 Lag Svart P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 1 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 1 Lag Gul P-09


      14:00
    • 12:00

      Romfartuna GIF (hemma) Div 3 Dam/ Utveckling


      14:00
    • 12:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:30
    • 12:30

      IFK Kumla 3 (borta) P-04


      14:30
    • 12:30

      Grythyttans IF 1 (borta) F-07


      14:30
    • 14:30

      Poolspel F-08


      16:30
    • 15:00

      SK Sifhälla (hemma) Div 3 Herr


      17:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Adolfsbergs IK Svart och Gul P-08


      12:30
    • 11:00

      IK Oden (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 12:00

      Garphyttans IF 1 (hemma) F-07


      14:00
    • 14:30

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07


      16:30
    • 16:00

      Gideonsbergs IF 2 (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:45

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-06


      20:45
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning Div 3 Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Föräldramöte! F2009/10


      20:00
    • 18:30

      Rynninge IK 2 (borta) F-06


      20:30
    • 19:00

      Latorps IF (hemma) P-06


      21:00
    • 19:00

      Nora BK (borta) P-04


      21:00
    • 19:15

      Pålsboda GOIF (hemma) P-05


      20:45
  • 9Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Div 3 Dam/ Utveckling


      19:00
    • 17:40

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-04/05


      19:40
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) Div 3 Herr


      21:00
    • 19:00

      BK Forward Lundby 1 (hemma) P-06


      21:00
    • 19:30

      Västerås IK (hemma) P-03


      21:30
  • 10Tor
  • 11Fre
    • Heldag

      Sharp Cup P-04

    • 00:00

      Träning P-05


      17:00
    • 08:00

      Nordic Invitational Cup 2018 F-04/05


      00:00
    • 15:00

      Träning P-03


      16:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 12Lör
    • Heldag

      Sharp Cup P-04

    • Heldag

      Nordic Invitational Cup 2018 F-04/05

    • 09:00

      Kick Off Sommar AIK P09 P-09


      14:30
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 13:00

      Götlunda IF (hemma) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 16:00

      Motståndare (hemma) P-07


      18:00
  • 13Sön
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Div 3 Dam/ Utveckling


      19:00
    • 18:30

      IFK Askersund F03-04 (borta) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-06


      21:00
    • 19:30

      FC Europe Juniors (hemma) P-03


      21:30
  • 17Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
      Lugnets IP
      Anteckning: Hej
      Träning torsdagar, var i tid till träningen. Den startar 1715.
      MVH
    • 17:30

      Träning Div 3 Dam/ Utveckling


      19:00
    • 17:30

      Träning Div 3 Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:15

      ÖSK Söder 2 Svart (hemma) F-06


      21:15
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Poolspel F-08


      20:00
    • 18:00

      Poolspel Adolfsbergs IK 1 P-08


      20:00
  • 19Lör
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK 1 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F2009/10


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P2010


      14:30
    • 11:00

      Träningsmatch mot Sturehov P-06


      12:30
    • 11:00

      Kungsör BK (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      Finnerödja IF Grön (hemma) F-07


      13:15
    • 12:15

      Örebro SK FK Röd (borta) P-03


      14:15
    • 13:00

      Sala FF (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 14:00

      IFK Åmål (hemma) Div 3 Herr


      16:00
    • 14:00

      Västerås IK F03/04 (borta) F-04/05


      16:00
    • 15:00

      Träning P-04


      16:00
  • 20Sön
    • 10:00

      IFK Kumla Vit (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Adolfsbergs IK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 10:00

      Poolspel 2 Lag Svart P-09


      13:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 1 P2011


      14:00
    • 11:15

      Finnerödja IF Vit (borta) F-07


      13:15
    • 13:00

      Rynninge IK 2 (hemma) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 15:00

      Lillån FK (hemma) P-04


      17:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      IFK Kumla (hemma) P-06


      20:30
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Grillning och häng på Lugnet P-04


      21:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Örebro SK FK 2 Svart (hemma) P-04


      21:00
  • 26Lör
  • 27Sön
    • 10:00

      Poolspel 2 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 2 Lag Gul P-09


      16:10
    • 11:00

      Örebro SK Söder 1 Svart (borta) F-04/05


      13:00
    • 13:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 13:15

      ÖSK Söder 2 Vit (borta) F-06


      15:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning Div 3 Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träningsmatch mot Lekeberg P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      IFK Lindesberg (borta) P-05


      19:30
    • 19:15

      Hovsta IF (hemma) P-06


      21:15
  • 30Ons
  • 31Tor