Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 08:00

      Minicup Bosön F-04/05


      19:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:30
    • 14:00

      Träning Juniorlag Herrar


      15:00
    • 16:00

      Forsby FF 2 (hemma) A Dam


      18:00
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 16:50

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      BK Forward Lundby 2 (borta) P-06


      19:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
  • 2Ons
    • 00:00

      IK Sturehov (hemma) F-04/05


      02:00
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 18:00

      Mariebergs IK 1 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Poolspel Adolfbergs IK 1 P-08


      20:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:30

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      IFK Kumla (borta) P-03


      20:30
    • 19:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (hemma) P-08


      21:15
  • 5Lör
    • 09:00

      "Träningsläger" P2010


      19:00
    • 10:00

      Sköllersta IF (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 1 Lag Svart P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 1 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 1 Lag Gul P-09


      14:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 12:00

      Romfartuna GIF (hemma) A Dam


      14:00
    • 12:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:30
    • 12:30

      IFK Kumla 3 (borta) P-04


      14:30
    • 12:30

      Grythyttans IF 1 (borta) F-07


      14:30
    • 14:30

      Poolspel F-08


      16:30
    • 15:00

      SK Sifhälla (hemma) A Herr


      17:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Frövi IK (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Adolfsbergs IK Svart och Gul P-08


      12:30
    • 10:00

      BK Forward Svart (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      IK Oden (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:15

      Frövi IK (hemma) P-08


      13:15
    • 11:15

      BK Forward Svart (hemma) P-08


      13:15
    • 12:00

      Garphyttans IF 1 (hemma) F-07


      14:00
    • 14:30

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07


      16:30
    • 16:00

      Gideonsbergs IF 2 (borta) A Dam


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:45

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-06


      20:45
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Föräldramöte! F2009/10


      20:00
    • 18:30

      Rynninge IK 2 (borta) F-06


      20:30
    • 19:00

      Latorps IF (hemma) P-06


      21:00
    • 19:00

      Nora BK (borta) P-04


      21:00
    • 19:15

      Pålsboda GOIF (hemma) P-05


      20:45
  • 9Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:40

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-04/05


      19:40
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) A Herr


      21:00
    • 19:00

      BK Forward Lundby 1 (hemma) P-06


      21:00
    • 19:30

      Västerås IK (hemma) P-03


      21:30
  • 10Tor
    • Heldag

      Sharp Cup P-04

    • 10:00

      Träning F-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-05


      00:00
    • 12:00

      Träning Juniorlag Herrar


      13:15
    • 16:00

      Skyllbergs IK 2 (hemma) P-05


      17:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
  • 11Fre
    • Heldag

      Sharp Cup P-04

    • 00:00

      Träning P-05


      17:00
    • 08:00

      Nordic Invitational Cup 2018 F-04/05


      00:00
    • 15:00

      Träning P-03


      16:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 12Lör
    • Heldag

      Sharp Cup P-04

    • Heldag

      Nordic Invitational Cup 2018 F-04/05

    • 09:00

      Kick Off Sommar AIK P09 P-09


      14:30
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 13:00

      Götlunda IF (hemma) A Dam


      15:00
    • 16:00

      Motståndare (hemma) P-07


      18:00
  • 13Sön
    • 00:00

      Nordic Invitational Cup 2018 F-04/05


      19:00
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 13:00

      Arboga Södra (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 14:00

      Matcher mot Kumla P-08


      16:00
    • 15:00

      Garphyttans IF (borta) A Dam


      17:00
    • 17:00

      BK Forward (borta) P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 14Mån
    v.20
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning P2011


      18:30
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F2011


      19:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Nora BK (borta) P-05


      19:30
    • 19:00

      Föräldramöte F02-03 F-02/03


      20:30
    • 19:15

      Glanshammar/Lillkyrka (hemma) P-04


      21:15
  • 15Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Hovsta IF (borta) P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:00

      Arboga Södra IF (hemma) A Herr


      21:00
    • 19:15

      HOIF/SMÅ IF (hemma) P-04


      21:15
  • 16Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:30

      IFK Askersund F03-04 (borta) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-06


      21:00
      Lugnets IP konstgräs
      Serie: P12 (9mot9) 1 vår
      Samlingsinfo: Samling vid Lugnet
      Samlingstid: 18:15
      Resultat och referat
    • 19:30

      FC Europe Juniors (hemma) P-03


      21:30
  • 17Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:15

      ÖSK Söder 2 Svart (hemma) F-06


      21:15
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Poolspel F-08


      20:00
    • 18:00

      Vivalla SK Svart (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Poolspel Adolfsbergs IK 1 P-08


      20:00
    • 19:15

      BK Forward Gul (hemma) P-08


      21:15
  • 19Lör
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK 1 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F2009/10


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P2010


      14:30
    • 11:00

      Träningsmatch mot Sturehov P-06


      12:30
    • 11:00

      Kungsör BK (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      Finnerödja IF Grön (hemma) F-07


      13:15
    • 12:15

      Örebro SK FK Röd (borta) P-03


      14:15
    • 13:00

      Sala FF (borta) A Dam


      15:00
    • 14:00

      IFK Åmål (hemma) A Herr


      16:00
    • 14:00

      Västerås IK F03/04 (borta) F-04/05


      16:00
    • 15:00

      Träning P-04


      16:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 10:00

      IK Sturehov Blå (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla Vit (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 2 Lag Svart P-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel Adolfsbergs IK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 1 P2011


      14:00
    • 11:15

      IK Sturehov Blå (hemma) P-08


      13:15
    • 11:15

      Finnerödja IF Vit (borta) F-07


      13:15
    • 11:15

      IK Sturehov Vit (hemma) P-08


      13:15
    • 13:00

      Rynninge IK 2 (hemma) A Dam


      15:00
    • 15:00

      Lillån FK (hemma) P-04


      17:00
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      IFK Kumla (hemma) P-06


      20:30
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Glanshammars IF (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Rynninge IK (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Föräldramöte F02/03 Del 2 F-02/03


      20:00
  • 23Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 19:00

      IK Sturehov Blå (borta) P-04


      21:00
    • 19:15

      Rynninge IK (hemma) F-04/05


      21:15
    • 19:15

      Laxå IF (hemma) P-06


      21:15
    • 19:30

      Hertzöga BK (borta) A Herr


      21:30
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:00

      ÖSK Röd (hemma) P-05


      20:30
    • 19:15

      IFK Kumla Vit (hemma) F-06


      21:15
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Grillning och häng på Lugnet P-04


      21:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Örebro SK FK 2 Svart (hemma) P-04


      21:00
  • 26Lör
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 10:00

      Poolspel 2 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 2 Lag Gul P-09


      16:10
    • 11:00

      Örebro SK Söder 1 Svart (borta) F-04/05


      13:00
    • 13:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) A Dam


      15:00
    • 13:15

      ÖSK Söder 2 Vit (borta) F-06


      15:15
    • 15:30

      BK Ett Fyra (borta) P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 28Mån
    v.22
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning P2011


      18:30
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F2011


      19:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 19:15

      KIF Örebro DFF Blå (hemma) F-06


      21:15
    • 19:30

      Örebro SK Söder 2 (hemma) A Dam


      21:30
  • 29Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      IFK Lindesberg (borta) P-05


      19:30
    • 19:15

      Hovsta IF (hemma) P-06


      21:15
  • 30Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 19:00

      Vårruset 2018 F-04/05


      20:00
    • 19:15

      Örebro SK FK 2 Vit (hemma) P-04


      21:15
  • 31Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:00
    • 18:30

      BK Forward (borta) P-05


      20:00
    • 18:30

      Yxhults IK /Sköllersta (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:00

      Askersund/Skyllberg 2 (borta) A Dam


      21:00
    • 19:15

      IK Sturehov (hemma) F-04/05


      21:15