Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Mars 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.9
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 08:00

      Kåbe-Mattan Cup 2018 Lag Gul P-09


      13:00
    • 08:30

      Träning P-06


      09:30
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK - Sturehov F-07


      11:00
    • 12:00

      IFK Örebro (hemma) A Herr


      13:00
    • 12:30

      Kåbe-Mattan cup P-08


      16:30
    • 13:30

      Träningsmatch P-05


      16:00
  • 4Sön
    • 08:00

      Kåbe-Mattan Cup 2018 Lag Svart P-09


      13:00
    • 09:00

      Inomhuscup F2009/10


      12:00
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:30

      Träning F-07


      11:00
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 12:00

      Västerås IK (hemma) P-04


      18:00
    • 12:00

      Träning F-04/05


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatcher BK Forward P2010


      14:30
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      IFK Kumla (hemma) P-03


      18:00
    • 17:45

      KB Karlskoga FF (borta) Juniorlag Herrar


      19:30
  • 5Mån
    v.10
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
    • 20:15

      Nora BK (borta) A Herr


      22:15
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 08:05

      Träning F-06


      09:30
    • 09:00

      Värmecenter Cup P-03


      00:00
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Karlslund P2010


      11:00
    • 12:00

      Öfvre Adolfsberg FC (hemma) Juniorlag Herrar


      14:00
  • 11Sön
    • 00:00

      Värmecenter Cup P-03


      19:00
    • 08:00

      Minicup Idrottshuset F-08


      14:00
    • 09:30

      Träning F-07


      11:00
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 12:20

      Rynninge IK (hemma) F-06


      14:00
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Garphyttans IF (hemma) A Dam


      18:00
    • 19:00

      Lillån FK (borta) P-04


      21:00
  • 12Mån
    v.11
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
      Lugnets IP - Adolfsberg
      Anteckning: Ta alltid med joggingskor
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:00

      Karlslundscupen 2018 P-04


      00:00
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F2009/10


      18:30
    • 19:30

      Rynninge IK (hemma) A Herr


      21:30
  • 17Lör
    • Heldag

      Karlslundscupen 2018 P-04

    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:00

      Reklambladsutdelning F-02/03


      16:00
    • 10:00

      Vinterulven cup P-06


      18:00
    • 10:00

      Degerfors IF (borta) P-03


      12:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 12:00

      IFK Hallsberg FK/Pålsboda (hemma) F-04/05


      14:00
    • 13:50

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Degerfors IF (hemma) A Dam


      16:00
    • 18:00

      Kick off A Dam


      22:00
  • 18Sön
    • 00:00

      Karlslundscupen 2018 P-04


      19:00
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:30

      Träning F-07


      11:00
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 11:00

      Arboga Södra IF (borta) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 12:00

      Motståndare (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Arboga Södra IF (borta) P-03


      15:00
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:15

      Degerfors IF (hemma) P-04


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Bråtens IK (borta) A Dam


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch i Kumla P-08


      18:30
  • 19Mån
    v.12
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Föräldramöte F-06


      19:15
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      Frankecup F-06

    • Heldag

      Frankecupen 2018 P-06

    • 08:00

      Frankecupen F-07


      16:00
    • 09:00

      Träningsmatch mot Karlslund P2010


      10:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Karlslunds IF utomhus P-09


      11:00
    • 10:30

      MOAB-cupen P-08


      16:00
    • 13:00

      Kungsörs BK (borta) A Herr


      14:00
  • 25Sön
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:00

      Karlslunds IF P04 (hemma) F-04/05


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Carlstad United BK (hemma) P-03


      18:00
  • 26Mån
    v.13
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
  • 29Tor
    • 10:00

      Träning F-06


      11:30
    • 15:45

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F2011


      18:30
    • 17:45

      Träning A Dam


      19:15
    • 18:30

      Träning A Herr


      20:00
    • 19:30

      Träning P-06


      20:30
  • 30Fre
    • 12:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) A Herr


      13:00
    • 14:30

      Träning F-04/05


      16:00
  • 31Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Frivillig träning P2010


      11:00