Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Adolfsbergs IK
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
  • 2Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Västerås BK 30 (hemma) Juniorlag Herrar


      21:15
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
  • 6Lör
    • 07:20

      Thomas Nordahl Cup Lag Svart P-09


      18:30
    • 08:00

      Thomas Nordahl Cup Lag Gul P-09


      19:00
    • 08:00

      Nordahl cup P-08


      19:30
    • 11:00

      BK Forward (hemma) P-03


      13:00
    • 11:00

      IFK Askersund (borta) F-06


      13:00
    • 11:40

      Avslutning P-07


      15:00
    • 13:00

      Yxhults IK (borta) A Dam


      15:00
    • 13:00

      IK Sturehov (hemma) P-04


      14:00
  • 7Sön
    • 08:00

      Nordahl Cup P2010


      19:00
    • 09:00

      Thomas Nordahl Cup P2011


      15:00
    • 11:00

      Bio och säsongsavslutning P-09


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK Söder 1 Vit (hemma) F-06


      13:00
    • 13:00

      Norrby SK (borta) A Dam


      15:00
    • 14:00

      Yxhults IK (hemma) A Herr


      16:00
    • 14:00

      FC Europe Juniors (borta) P-03


      16:00
    • 16:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 8Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F2011


      19:00
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
    • Heldag

      OBOS Cupen P-03

    • 08:00

      Thomas Nordahl Cup P-05


      00:00
    • 09:00

      ÖLFF Höstläger F03 F-02/03


      00:00
    • 09:00

      Thomas Nordahl cup F-07


      00:00
      Örebro (olika hallar)
      Anteckning: Deltagande i Thomas Nordahl cup, 9-manna F-06. Gäller kallade spelare.
      Lördag:
      08.40 Lugnet KG AIK - Tranås FF
      12.00 Ekäng IP Sunnersta AIF- AIK
      Söndag
      10.40 Sörbyvallen IFK Skoghall - AIK
      13.20 Sörbyvallen AIK - Gideonsberg IF
      14.40 Sörbyvallen AIK-Norrstrands IF
      Samling vi klubbstugan ombytta 40 min innan match. När vi inte spelar på Lugnet samlas vi vid spelplan 40 min innan match.
    • 11:20

      TH Cup P-05


      12:00
    • 12:00

      Åstadsloppet P-08


      13:30
    • 12:40

      TH Cup P-05


      13:10
    • 15:00

      Avslutning P-08


      17:30
    • 17:20

      TH Cup P-05


      18:00
  • 14Sön
    • 00:00

      OBOS Cupen P-03


      19:00
    • 00:00

      Thomas Nordahl Cup P-05


      16:00
    • 00:00

      ÖLFF Höstläger F03 F-02/03


      17:00
    • 00:00

      Thomas Nordahl cup F-07


      16:00
      Örebro (olika hallar)
      Anteckning: Deltagande i Thomas Nordahl cup, 9-manna F-06. Gäller kallade spelare.
      Lördag:
      08.40 Lugnet KG AIK - Tranås FF
      12.00 Ekäng IP Sunnersta AIF- AIK
      Söndag
      10.40 Sörbyvallen IFK Skoghall - AIK
      13.20 Sörbyvallen AIK - Gideonsberg IF
      14.40 Sörbyvallen AIK-Norrstrands IF
      Samling vi klubbstugan ombytta 40 min innan match. När vi inte spelar på Lugnet samlas vi vid spelplan 40 min innan match.
    • 11:00

      vs Forward P-06


      13:00
  • 15Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
  • 16Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P2011


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning F2011


      19:00
    • 18:00

      Avslutning P-05


      19:30
    • 19:30

      IK Sturehov (hemma) P-04


      21:00
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 15:00

      McDonald´s Cup P-04


      00:00
    • 16:00

      McDonalds Cup P-03


      00:00
    • 16:30

      Viggan Invitational Cup F-04/05


      00:00
  • 20Lör
    • Heldag

      McDonald´s Cup P-04

    • Heldag

      McDonalds Cup P-03

    • Heldag

      Viggan Invitational Cup F-04/05

    • Heldag

      McDonald's Cup P-06

    • 07:00

      McDonalds cup F-06


      00:00
    • 07:00

      McDonalds Cup F-07


      00:00
    • 18:00

      Jackor F-02/03


      19:00
  • 21Sön
    • 00:00

      McDonald´s Cup P-04


      17:00
    • 00:00

      McDonalds Cup P-03


      19:00
    • 00:00

      Viggan Invitational Cup F-04/05


      19:00
    • Heldag

      McDonald's Cup P-06

    • 00:00

      McDonalds cup F-06


      19:00
    • 00:00

      McDonalds Cup F-07


      19:00
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
    • 17:30

      Träning P2011


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F2011


      19:00
  • 24Ons
  • 25Tor
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 17:00

      Run for your lives F-02/03


      21:00
  • 28Sön
  • 29Mån
    v.44
    • 10:00

      ÖLFF Höstlovssamling F-02/03


      12:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
  • 30Tis
    • 17:30

      Träning P2011


      19:00
    • 18:00

      Träning F2011


      19:00
  • 31Ons