Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Adolfsbergs IK
Välj lag

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 10:45

      Motståndare (hemma) P-07


      17:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 4Tor
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 5Fre
  • 6Lör
    • Heldag

      Odencupen F-06

    • 07:00

      Swerock Väncup 2018 F-04/05


      19:00
    • 08:30

      Norlanders Futsal Cup P-06


      13:30
  • 7Sön
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:30

      Träning P2010


      12:45
    • 14:00

      DM-Final F15(F03) F-02/03


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
  • 8Mån
    v.2
    • 00:00

      BK Forward Trängen Gul (borta) P-06


      02:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Match ÖSK Futsal - Djurgården Futsal F-07


      21:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 16:45

      Träning P-03


      18:15
    • 16:50

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch inomhus mot Lekeberg P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 19:30

      Gym A Dam


      20:30
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 09:00

      Skiljebo SK 1 (borta) P-05


      09:30
    • 09:00

      Vinterspelen i Skinnskatteberg 2018 P-05


      00:00
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 10:15

      Seriespel Futsal mot Forward Trängen P-06


      11:30
    • 11:30

      Fanna/Håbo (hemma) P-05


      12:30
    • 13:30

      Jarlabergs IF (borta) P-05


      14:30
    • 15:30

      Futsalmatch mot Frövi F-07


      16:30
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06


      18:30
    • 16:30

      Seriespel Futsal mot Örebro Syrianska P-06


      18:00
  • 14Sön
    • 00:00

      Vinterspelen i Skinnskatteberg 2018 P-05


      16:00
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
      Adolfsbergsskolan Hall
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:00

      Rynninge IK (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Träning P-04


      20:00
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 14:15

      Löpning och fys A Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Eker inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Futsalmatch ÖFC-Nacka juniors F-04/05


      19:00
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 08:15

      Träning F-06


      09:30
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 13:00

      Träningsmatch mot Marieberg F-08


      14:00
    • 13:30

      Örebro Open Futsal P-03


      20:00
    • 13:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:30
    • 14:45

      Motståndare (hemma) P-07


      15:45
  • 21Sön
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 11:30

      Träning P2010


      12:45
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:00

      Futsalmatch ÖFC - Falcao FC stockholm F-02/03


      16:00
    • 14:00

      Futsalmatch ÖFC-Falacao Futsal F-04/05


      16:00
    • 14:15

      Löpning och fys A Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Lekeberg inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 18:30

      Futsalmatch mot Sturehov F-07


      19:30
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:50

      Träning P-07


      18:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Gym A Dam


      19:30
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 09:30

      Träning P-04


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 11:00

      Tränarmöte P2010


      12:00
    • 16:30

      Seriespel Futsal mot Eker P-06


      17:30
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-06


      18:30
    • 17:00

      Futsalmatch mot RIK P-06


      18:00
  • 28Sön
    • 07:00

      Degerforscupen P-08


      13:00
    • 07:30

      Ica Allé Cup F05 F-04/05


      18:30
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:00

      AIK F01 Futsal Trophy F-01


      17:00
    • 14:30

      Löpning A Dam


      15:30
    • 14:30

      Träningsmatch mot Lillån P-06


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Latorp inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P-03


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
  • 31Ons