Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Adolfsbergs IK
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 7Tis
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Försäljning av pappersbalar P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Gym A Dam


      19:30
    • 21:00

      Garphyttans IF (hemma) A Dam


      22:00
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • Heldag

      Skiljebo futsalcup F-06

    • 07:00

      F05 XS F-04/05


      16:00
    • 08:05

      Träning F-06


      09:30
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Karslund IF hfk p05 (borta) P-04 Övre


      12:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning P-03


      10:15
    • 10:00

      Träning P-04 Övre


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 12:45

      Träning P-05


      14:00
    • 13:45

      Träning F-04/05


      15:15
    • 15:00

      Träning F-01


      16:30
    • 15:00

      Träning A Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Sturehov inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 19:10

      Simon SK 2 (hemma) Juniorlag Herrar


      20:00
  • 13Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning P-04 Övre


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
      Lugnet
      Anteckning: Tänk på att alltid ha med BÅDE löparskor och fotbollsskor till träningarna!
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Örebro futsal club - Ösk Futsal F-02/03


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04 Nedre


      20:00
    • 19:10

      FK Örebro (borta) Juniorlag Herrar


      20:00
  • 16Tor
    • 16:30

      Utdelning av pappersbalar P-06


      21:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Föräldramöte F-07


      20:00
    • 21:00

      Träning Juniorlag Herrar


      22:00
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 08:30

      Träning P-06


      09:30
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
    • 13:50

      Motståndare (hemma) P-07


      14:45
  • 19Sön
  • 20Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 08:00

      Träning P-06


      09:30
    • 09:00

      Försäljning Ica Parken F-04/05


      15:00
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
    • 16:30

      Inte Adolfsberg (hemma) P-06


      18:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Träning P-03


      10:15
    • 09:30

      Kumla - Adolfsbergs IK F-07


      10:30
    • 10:00

      Träning P-04 Övre


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 12:45

      Träning P-05


      14:00
    • 13:45

      Träning F-04/05


      15:15
    • 15:00

      Träning F-01


      16:30
    • 15:00

      Träning A Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot ÖSK inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 19:10

      Hidingsta IK (hemma) Juniorlag Herrar


      20:00
  • 27Mån
    v.48
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor