Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • 16:40

      Avslutning P-04


      20:00
    • 17:15

      Träning F-04/05


      18:45
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 20:30

      Träning A Herr


      22:00
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 16:00

      Träning F-06


      17:00
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04 Nedre


      20:00
    • 20:30

      Träning A Herr


      22:00
    • 21:00

      FC Assyriska (hemma) A Herr


      23:00
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • Heldag

      Skiljebo futsalcup F-06

    • 07:00

      F05 XS F-04/05


      16:00
    • 08:05

      Träning F-06


      09:30
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Karslund IF hfk p05 (borta) P-04


      12:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning P-03


      10:15
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 12:45

      Träning P-05


      14:00
    • 13:45

      Träning F-04/05


      15:15
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:00

      Träning F-01


      16:30
    • 15:15

      Träning A Dam


      16:30
    • 16:00

      Träningsmatch mot Sturehov inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 19:10

      Simon SK 2 (hemma) Juniorlag Herrar


      20:00
    • 20:10

      IF Eker Örebro (borta) A Herr


      22:10
  • 13Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 20:30

      Träning A Herr


      22:00
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Gym A Dam


      19:30
    • 21:00

      Adolfsbergs IK (borta) A Dam


      23:00
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
      Lugnets KG
      Samlingstid: 17:45
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Örebro futsal club - Ösk Futsal F-02/03


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04 Nedre


      20:00
    • 19:10

      FK Örebro (borta) Juniorlag Herrar


      20:00
    • 20:30

      Träning A Herr


      22:00
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 08:30

      Träning P-06


      09:30
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
    • 13:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:45
  • 19Sön
    • 07:00

      Kristinehamn F-04/05


      16:00
    • 08:30

      Träning P-03


      10:15
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 11:30

      Träning P2011


      13:00
    • 12:45

      Träning P-05


      14:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 15:00

      Träning F-01


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Marieberg inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:10

      IK Sturehov (borta) A Dam


      19:10
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:30
  • 20Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 20:30

      Träning A Herr


      22:00
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Gym A Dam


      19:30
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 08:30

      Träning P-06


      09:30
    • 09:00

      Träning F-04/05


      15:00
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-09


      11:30
    • 13:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:45
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06


      18:30
  • 26Sön
    • 08:30

      Träning P-07


      09:30
    • 09:00

      Träning P-03


      10:15
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 11:30

      Träning P2011


      13:00
    • 12:45

      Träning P-05


      14:00
    • 13:45

      Träning F-04/05


      15:15
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:00

      Träning F-01


      16:30
    • 15:15

      Träning A Dam


      16:30
    • 16:00

      Träningsmatch mot ÖSK inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:10

      IK Sturehov (borta) A Herr


      19:10
    • 19:10

      Hidingsta IK (hemma) Juniorlag Herrar


      20:00
  • 27Mån
    v.48
    • 00:00

      BK Forward Gul Lundby (borta) P-06


      02:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 20:30

      Träning A Herr


      22:00
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-01


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04 Nedre


      20:00
    • 20:30

      Träning A Herr


      22:00
    • 21:00

      Latorps IF (hemma) A Herr


      23:00
  • 30Tor