Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 09:30

      Träning F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 14:00

      Motståndare (hemma) P-07


      16:00
  • 2Mån
    v.14
    • 12:15

      Träningsmatch KIF 05 F-06


      14:00
    • 14:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:30
    • 14:00

      Rynninge IK (hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Örebro SK Ungdom (borta) F-04/05


      17:00
    • 16:00

      IF Eker Örebro (hemma) A Herr


      18:00
    • 17:45

      Träning A Dam


      19:30
    • 17:45

      Träning P-04


      19:15
    • 18:30

      Träning A Herr


      20:00
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning A Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:30
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 08:00

      Degerforscupen 2018 P-04


      00:00
    • 08:00

      Girls Invitational cup F-06


      00:00
    • 08:45

      Träningsmatch mot KIF P-06


      10:00
    • 09:00

      Träningsmatch P-05


      10:00
    • 09:00

      Motståndare (hemma) P-07


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot KIF P-06


      12:00
  • 8Sön
    • 00:00

      Degerforscupen 2018 P-04


      19:00
    • 00:00

      Girls Invitational cup F-06


      19:00
    • 09:30

      Pantinsamling F-04/05


      16:00
    • 10:00

      Adolfsbergscupen 2018 P-09


      15:00
    • 10:00

      Bråten IK - Adolfsbergs IK F-07


      11:00
    • 12:00

      IFK Kumla (borta) P-03


      14:00
    • 14:00

      Lillån FK (borta) A Herr


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Scandinavian Football Club (hemma) A Dam


      18:00
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning A Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:15

      Träning F-04/05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:30

      Träning F2009/10


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04


      18:45
    • 17:45

      Mental träning F-04/05


      18:30
    • 19:30

      Scandinavian FC Örebro (hemma) A Herr


      21:30
  • 14Lör
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) A Dam


      12:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 10:00

      ÖSK Svart (borta) P-04


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:30

      Internmatch 06/07 F-06


      12:00
    • 11:00

      Match mot F-06 F-07


      12:00
    • 12:00

      Västerås IK (hemma) P-03


      14:00
    • 14:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:30
    • 16:00

      Träningsmatch Kumla P-06


      17:30
  • 15Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 09:30

      Träning F-07


      11:00
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch Sturehov P-06


      12:00
    • 12:00

      Hovsta IF (hemma) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 14:00

      Hertzöga BK (hemma) P-03


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 18:00

      Träningsmatch Sturehov P-06


      19:00
    • 18:30

      Västerås IK (borta) P-04


      20:00
  • 16Mån
    v.16
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 17:45

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:15
    • 18:00

      Föräldramöte AIK P-09, OBS! nytt datum P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning A Herr


      20:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:15
    • 18:00

      Träning A Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 16:00

      GIFF-Cupen P-03


      00:00
    • 17:00

      Giffcupen 2018 P-04


      00:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 19:00

      Pålsboda GOIF Sköllersta/Hallsberg F14/15 (hemma) F-04/05


      21:00
    • 21:00

      Kristinehamnscupen F-04/05


      00:00
  • 21Lör
    • Heldag

      GIFF-Cupen P-03

    • Heldag

      Giffcupen 2018 P-04

    • Heldag

      Kristinehamnscupen F-04/05

    • 06:20

      Kvicksundscupen F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 13:30

      Tränngsmatch P-05


      16:00
    • 15:00

      Arboga Södra IF (borta) A Herr


      17:00
  • 22Sön
    • 00:00

      GIFF-Cupen P-03


      19:00
    • 00:00

      Giffcupen 2018 P-04


      19:00
    • 00:00

      Kristinehamnscupen F-04/05


      18:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 09:00

      Tunapokalen 2018 F-04/05


      19:00
    • 09:30

      Träning F-07


      11:00
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 11:00

      Match P-06


      12:00
    • 12:00

      Träning Juniorlag Herrar


      14:00
    • 15:00

      Träning P2011


      16:00
    • 16:00

      Motståndare (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Motståndare (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Motståndare (hemma) P-07


      18:00
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:50

      Träning P-07


      18:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Träning A Herr


      20:00
    • 18:30

      Nora BK (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      Föräldramöte F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
  • 25Ons
    • 00:00

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) F-04/05


      02:00
    • 16:00

      Kostföreläsning F-06


      17:30
    • 16:45

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Upptaktskväll F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning A Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Örebro Syrianska IF gul (hemma) P-05


      19:30
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 18:00

      Giffcupen 2018 P-05


      00:00
  • 28Lör
    • Heldag

      Giffcupen 2018 P-05

    • Heldag

      Minipoolspel F-08

    • Heldag

      Folkpool Cup P2011

    • 07:00

      Giffcupen F-06


      00:00
    • 08:00

      Giff Cupen P-07


      00:00
    • 09:30

      Folkpool cup i Hidinge P-08


      16:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF Blå (hemma) F-06


      13:00
    • 13:00

      Karlskoga SK (hemma) P-04


      15:00
    • 15:00

      IFK Ölme (borta) A Herr


      17:00
    • 17:00

      Västerås BK 30 (borta) Juniorlag Herrar


      19:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Giffcupen 2018 P-05


      19:00
    • Heldag

      Folkpool Cup P2011

    • 00:00

      Giffcupen F-06


      20:00
    • 00:00

      Giff Cupen P-07


      21:00
    • 09:30

      Träning F-07


      11:00
    • 12:00

      Tillberga IK (borta) A Dam


      14:00
    • 13:00

      Frövi IK (hemma) P-03


      15:00
    • 14:00

      Bollfior KIF F-04/05


      16:00
  • 30Mån
    v.18