Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Yxhults IK P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Yxhults IK P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Det är med tungt hjärta jag måste meddela att jag kommer att ta en paus som tränare för Yxhult. Detta beslut har jag kämpat med under en längre tid, och efter mycket övervägande under sommaren har jag nu kommit fram till detta.
Jag älskar verkligen att vara tränare för era fantastiska barn och att få vara en del av vår grymma ledargrupp, där sammanhållningen är något alldeles extra. Att få följa killarnas utveckling under de sex år jag varit ledare har varit både en förmån och en stor glädje.
Det finns alltid utmaningar, men jag är övertygad om att vi tillsammans kommer att övervinna dem.
Jag har insett att jag behöver lyssna på min kropp och mitt huvud, något jag sällan gör. Jag är trött efter många år av hårt arbete inom fotbollen, med otaliga timmar varje vecka för träningar, matcher, samtal, planering och allt annat som hör till. Allt detta har varit otroligt kul och jag har verkligen brunnit för det. Jag har älskat att fixa, styra och prata med både er föräldrar och mest med killarna i laget.
På onsdag gör jag min sista träning som tränare och lagledare på ett tag. Hur det blir i framtiden vet jag inte men nu blir det en paus.
Nu kommer jag att följa allt från läktaren, något som inte kommer att vara lätt för mig vilket ni som känner mig väl vet!
Tack för allt! Heja Yxhult!
Med vänlig hälsning,
Jens
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| FC Assyriska (hemma) | 17 maj, 17:00 |
| Träning | 18 maj, 17:30 |
| Träning | 20 maj, 17:30 |
| Träning | 22 maj, 17:30 |
| Örebro SK FK 2 Vit (borta) | 23 maj, 11:00 |
❤️
RapporteraRapportera
Du kommer vara saknad av både killarna och oss föräldrar ❤️
RapporteraRapportera
Du kommer vara väldigt saknad av alla, men det är klokt av dig att tänka på dig själv!
RapporteraRapportera
Tråkigt att höra och Charlie blev ledsen men glad över den tid han haft med dig. Du har varit en mycket trevlig och bra tränare. Vi önskar dig all lycka och tack för din tid.
RapporteraRapportera
Du kommer bli saknad! Tack för den här tiden🌸
RapporteraRapportera
Tack för den här tiden och för allt du gjort för laget. Ta hand om dig!
RapporteraRapportera
Det blir helt klart en förlust för laget, MEN klokt av dig att göra det som känns rätt för dig just nu🌟
RapporteraRapportera
Tack till er alla som hört av er! Det värmer jättemycket!! ❤️ Vi ses bredvid planen! 👍⚽
RapporteraRapportera
Tråkigt för laget men det är viktigt att lyssna på sin kropp. 😊👍
RapporteraRapportera
Tråkigt men förståeligt, viktigt att lyssna på kroppen 😊👍
RapporteraRapportera
Tråkigt men viktigt att lyssna på din kropp.
RapporteraRapportera