Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Waggeryds IK WaggerydsIK Utvecklingslag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Waggeryds IK WaggerydsIK Utvecklingslag.
WaggerydsIK Utvecklingslag
Följ oss för uppdateringar
TACK!
14 spelare och 11 föräldrar mötte upp på lördagsförmiddagen upp för att göra snyggt runt vägarna ner till Skillingaryd och upp till Bodakrysset.
Ett bra samarbete är inte viktigt bara på fotbollsplan utan också när vi har aktiviteter runt om.
Numera är det rent o snyggt. Man frapperas av vad man kan hitta för saker( eller hur Mikael Malm).
Seriepremiären blir tyvärr framflyttad från onsdag till lördag veckan som kommer och veckans träningar är lite oklara i skrivande stund. Det vi vet är att vi kommer att träna måndag, onsdag o förmodligen torsdag. På måndag blir det Friluftsgården, på onsdag o torsdag återkommer vi med plats o tid.
Försäsongen har varit relativt kort och väldigt bra. Vi har med M Malm fått in en dimension till i vår träning och vi är för tillfället grymt starka. Det enda som kunde önskats är mer fotbollsträning på gräsyta men trycket på konstgräset är enormt.
Nu vill vi bara att det ska dra igång.
Ta med vänner o bekanta och heja på våra duktiga killar. Vi behöver allas stöd
Välkomna!!!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera