Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Waggeryds IK A-lag Damer

Följ

A-lag Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ
Tabell
Lag M V O F P
1 IFK Värnamo (F17) 4 3 1 0 10
2 Hultsjö IF (F16) 3 3 0 0 9
3 Tranås-Torpa B (D3) 4 3 0 1 9
4 IF Eksjö Fotboll (D2) 3 2 1 0 7
5 Westbo United DFF (D3) 3 2 1 0 7
6 Jönköpings Södra IF (F17) 4 2 1 1 7
7 Tabergs SK/Tenhults IF (D3) 4 2 1 1 7
8 Torpa FF (D4) 2 2 0 0 6
9 Bankeryds SK B (D3) 2 2 0 0 6
10 Timmernabbens IF (D4) 2 2 0 0 6
11 Tingsryd United FC (D3) 2 2 0 0 6
12 IF Hallby FK (D3) 3 2 0 1 6
13 Runsten-Möckleby IF (D2) 3 2 0 1 6
14 IFK Kalmar (F19) 2 2 0 0 6
15 Bors SK/Rydaholms GoIF (D4) 3 2 0 1 6
16 Holsby SK (D3) 4 2 0 2 6
17 Växjö BK (D2) 2 1 1 0 4
18 Mullsjö IF (D4) 3 1 1 1 4
19 ÖIS/Vista B (D4) 2 1 1 0 4
20 Landsbro IF FK (F16) 3 1 1 1 4
21 Växjö BK B (D3) 2 1 1 0 4
22 Hultsjö IF (D2) 2 1 1 0 4
23 ÖIS/Vista (D3) 2 1 1 0 4
24 IFK Grimslöv (D3) 2 1 1 0 4
25 Lindsdals IF (D4) 1 1 0 0 3
26 Älmhults IF (D2) 1 1 0 0 3
27 Egnahems BK (F16 Dam) 1 1 0 0 3
28 Jönköpings Södra IF (F16 Dam) 1 1 0 0 3
29 IFK Värnamo U (D3) 1 1 0 0 3
30 Färjestadens GOIF (D1) 1 1 0 0 3
31 Färjestadens GOIF B (D3) 1 1 0 0 3
32 Gnosjö IF B (D4) 1 1 0 0 3
33 Hultsfreds FK (D3) 2 1 0 1 3
34 Ljungby IF B (D4) 1 1 0 0 3
35 Växjö DFF B (D4) 1 1 0 0 3
36 Götene FK (D2) 1 1 0 0 3
37 Emmaboda IS B (D3) 1 1 0 0 3
38 Westbo United DFF (D4) 1 1 0 0 3
39 Liatorp/Eneryda B (D4) 1 1 0 0 3
40 Vimmerby IF B (D3) 1 1 0 0 3
41 Madesjö IF (D2) 1 1 0 0 3
42 SGoIF/BIF (D4) 1 1 0 0 3
43 Team Södermöre (D2) 2 1 0 1 3
44 Waggeryds IK (D3) 2 1 0 1 3
45 Nässjö FF U (D4) 2 1 0 1 3
46 Lagans AIK (D3) 2 1 0 1 3
47 Hovshaga AIF (D3) 1 1 0 0 3
48 IF Centern Dam (D2) 1 1 0 0 3
49 Glömminge-Algutsrum IF (D2) 1 1 0 0 3
50 Ryssby IF (D3) 1 1 0 0 3
51 Fredriksdal/Äng (D4) 1 1 0 0 3
52 Vimmerby IF (D2) 3 0 3 0 3
53 Mariebo IK B (D3) 2 1 0 1 3
54 Husqvarna FF (D1) 2 1 0 1 3
55 FC Vetlanda Dam U (D4) 4 1 0 3 3
56 Räppe GOIF (D4) 2 1 0 1 3
57 Team Södermöre B (D3) 2 1 0 1 3
58 Skillingaryds IS (D3) 2 1 0 1 3
59 Bankeryds SK (D2) 2 1 0 1 3
60 Forserums IF (D4) 2 1 0 1 3
61 Madesjö IF B (D3) 2 1 0 1 3
62 Tranås-Torpa (D2) 2 1 0 1 3
63 SGoIF/BIF (D3) 4 1 0 3 3
64 Jönköpings Södra IF (D2) 2 0 2 0 2
65 Vrigstads IF (D3) 1 0 1 0 1
66 Holsby SK B (D4) 1 0 1 0 1
67 Rosenfors IK (D4) 1 0 1 0 1
68 IFK Kalmar (EE) 1 0 1 0 1
69 IFK Värnamo (D1) 1 0 1 0 1
70 Emmaboda IS (D1) 1 0 1 0 1
71 IFK Norrköping FK (EE) 1 0 1 0 1
72 Vimmerby IF C (D4) 1 0 1 0 1
73 Växjö DFF (F16) 1 0 1 0 1
74 Skultorps IF (D2) 1 0 1 0 1
75 Växjö BK (P06) 1 0 1 0 1
76 Gullringens GoIF (D4) 1 0 1 0 1
77 Mariebo IK A (D1) 1 0 1 0 1
78 Gnosjö IF (D3) 2 0 1 1 1
79 Liatorp-Eneryda (D3) 2 0 1 1 1
80 IFK Grimslöv B (D4) 3 0 1 2 1
81 Ljungby IF (D3) 3 0 1 2 1
82 FC Vetlanda Dam (F16) 3 0 1 2 1
83 Alvesta GIF (D3) 0 0 0 0 0
84 Alvesta GOIF (D4) 0 0 0 0 0
85 Arentorp Helås FK (D2) 0 0 0 0 0
86 Bankeryds SK B (D4) 0 0 0 0 0
87 Burseryds IF (D4) 0 0 0 0 0
88 Bäckebo GoIF (D4) 0 0 0 0 0
89 Dalhem IF (D1) 0 0 0 0 0
90 Dalhem IF (Dam B) 0 0 0 0 0
91 Egnahems BK (D2) 0 0 0 0 0
92 Eskilsminne IF (D1) 0 0 0 0 0
93 FC Vetlanda Dam F16 0 0 0 0 0
94 Frödinge-Brantestad SK (D2) 0 0 0 0 0
95 Hjortsberga IF (D4) 0 0 0 0 0
96 Hossmo BK (D4) 0 0 0 0 0
97 Hultsjö IF (D4) 0 0 0 0 0
98 Hällaryds IF (D1) 0 0 0 0 0
99 IF Hallby FK B (D4) 0 0 0 0 0
100 IFK Borgholm (D3) 0 0 0 0 0
101 IFK Hult/Höreda GIF (D4) 0 0 0 0 0
102 IFK Kalmar (F17) 0 0 0 0 0
103 IFK Karlshamn (D2) 0 0 0 0 0
104 IFK Oskarshamn (D4) 0 0 0 0 0
105 IFK Påryd (D4) 0 0 0 0 0
106 IK Zenith (D3) 0 0 0 0 0
107 Ingelstads IK (D2) 0 0 0 0 0
108 Ingelstads IK (D4) 0 0 0 0 0
109 Jönköpings Södra IF B (D4) 0 0 0 0 0
110 Lagans AIK B (D4) 0 0 0 0 0
111 LGOIF/HGOIF (D4) 0 0 0 0 0
112 Lindö FF (D2) 0 0 0 0 0
113 Linköping BK Tinnis (D2) 0 0 0 0 0
114 Linköping Kenty DFF (D1) 0 0 0 0 0
115 Lommaryds IF (D4) 0 0 0 0 0
116 Mjölby FC (D2) 0 0 0 0 0
117 Moheda IF (D4) 0 0 0 0 0
118 Mönsterås GOIF (D4) 0 0 0 0 0
119 Mörbylånga GOIF (D4) 0 0 0 0 0
120 Nittorps IK (D1) 0 0 0 0 0
121 Nättraby GoIF (D1) 0 0 0 0 0
122 Råda BK (D1) 0 0 0 0 0
123 Rödsle/Oskarshamn (D2) 0 0 0 0 0
124 Sandsbro AIK (F16) 0 0 0 0 0
125 Sandsbro AIK B (D4) 0 0 0 0 0
126 Smedby BoIK (D2) 0 0 0 0 0
127 Smålandsstenars GoIF (D3) 0 0 0 0 0
128 Smålandsstenars GOIF (D4) 0 0 0 0 0
129 Sommens AIF (D4) 0 0 0 0 0
130 Tjust IF FF (D2) 0 0 0 0 0
131 Tjust IF FF B (D4) 0 0 0 0 0
132 Trekantens IF (D4) 0 0 0 0 0
133 Ulricehamns IFK (D1) 0 0 0 0 0
134 Vederslöv-Dänningelanda IF (D4) 0 0 0 0 0
135 Västerviks Dam B (D4) 0 0 0 0 0
136 Växjö DFF (DA) 0 0 0 0 0
137 Växjö DFF (F17) 0 0 0 0 0
138 Åseda IF (D3) 0 0 0 0 0
139 Älmhults IF B (D4) 0 0 0 0 0
140 Ronneby BK (D2) 0 0 0 0 0
141 Tingsryd United FC (F16) 0 0 0 0 0
142 Växjö BK (F16) 9-m 0 0 0 0 0
143 Färjestadens GoIF (F16) 0 0 0 0 0
144 Ljungby IF (F16) 0 0 0 0 0
145 Madesjö IF (F16) 0 0 0 0 0
146 Lörby IF (F16) 0 0 0 0 0
147 Borgeby FK (EE) 0 0 0 0 0
148 Bankeryds SK (F16 Dam) 0 0 0 0 0
149 IF Haga (F16 Dam) 0 0 0 0 0
150 Liatorps IF (D4) 0 0 0 0 0
151 Sandsbro AIK (D4) 0 0 0 0 0
152 ÖIS/Vista U (D4) 0 0 0 0 0
153 Linköping BK Tinnis B (D4) 0 0 0 0 0
154 Jönköpings Södra IF B (D3) 1 0 0 1 0
155 IFK Kalmar (D4) 1 0 0 1 0
156 IF Eksjö Fotboll B (D4) 1 0 0 1 0
157 Hestra/Grimsås (D4) 1 0 0 1 0
158 Växjö DFF (F19) 1 0 0 1 0
159 Rottne IF (D4) 2 0 0 2 0
160 IFK Lammhult (D4) 1 0 0 1 0
161 Västerviks Dam (D3) 1 0 0 1 0
162 Sunnerbo Dam (D4) 1 0 0 1 0
163 Sjötofta IF (D4) 1 0 0 1 0
164 Fredriksdal/Äng (D2) 2 0 0 2 0
165 Kalmar Södra IF (D3) 2 0 0 2 0
166 Nässjö FF (D3) 1 0 0 1 0
167 Näsums IF (D2) 1 0 0 1 0
168 Bredaryd Lanna IK (D4) 1 0 0 1 0
169 Gripenbergs BK (D4) 1 0 0 1 0
170 Runsten-Möckleby IF B (D4) 1 0 0 1 0
171 Lagans AIK U (D4) 2 0 0 2 0
172 IF Haga (D4) 2 0 0 2 0
173 Rockneby IK (D3) 2 0 0 2 0
174 HM IS (D4) 1 0 0 1 0
175 Waggeryds IK 1 0 0 1 0
176 Waggeryds IK (F16 Dam) 1 0 0 1 0
177 FC Vetlanda Dam (D2) 3 0 0 3 0
178 Egnahems BK (D4) 2 0 0 2 0
179 Högsby IK (D4) 1 0 0 1 0
180 Lindsdals IF (D3) 3 0 0 3 0
181 Nässjö FF (F16 Dam) 2 0 0 2 0
182 Husqvarna FF B (D4) 3 0 0 3 0

Match

Bankeryds SK (D2)

3 - 2
Furuvik
6 juni 2021
16:00

Waggeryds IK (D3)

Referat

Inget referat skrivet

Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Astrid Berg 1 0 0 0 0 0
Cecilia Råvik 1 0 0 0 0 0
Ellen Andersson 1 0 0 0 0 0
Elsa Åkerhag 1 0 0 0 0 0
Emilia Carlsson 1 0 0 0 0 0
Frida Mattsson 1 0 0 0 0 0
Julia Gustafsson 1 0 0 0 0 0
Karin Johansson 1 0 0 0 0 0
Linnea Ireklint 1 0 0 0 0 0
Maja Pettersson 1 0 0 0 0 0
Matilda Hansson 1 0 0 0 0 0
Therese Edberg 1 0 0 0 0 0
Vilma Larsson 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng
Spelarstatistik
Målvakter
Namn M G A S IM GK RK P
Amanda Taus 1 0 0 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist S Skott på mål IM Insläppta mål GK Gula kort RK Röda kort P Poäng