Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Waggeryds IK A-lag Damer

Följ

A-lag Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Tabell
Lag M V O F P
1 Tjust IF FF (D2) 6 5 0 1 15
2 Skillingaryds IS (D3) 4 4 0 0 12
3 IFK Värnamo (D1) 5 3 2 0 11
4 Mariebo IK A (D1) 6 3 1 2 10
5 Vimmerby IF (D2) 4 3 1 0 10
6 Färjestadens GOIF B (D3) 4 3 1 0 10
7 Smålandsstenars GoIF (D2) 4 3 1 0 10
8 Tranås/Torpa (D2) 3 3 0 0 9
9 Emmaboda IS B (D3) 4 3 0 1 9
10 Tranås/Torpa B (D3) 3 3 0 0 9
11 Runsten/Möckleby IF (D2) 4 3 0 1 9
12 Älmhults IF (D2) 3 3 0 0 9
13 Växjö DFF (F19) 4 3 0 1 9
14 Vrigstads IF (D4) 4 2 1 1 7
15 Växjö BK B (D3) 4 2 1 1 7
16 IFK Borgholm (D3) 5 2 1 2 7
17 IFK Kalmar (F16) 4 2 1 1 7
18 Emmaboda IS (D2) 4 2 1 1 7
19 Bankeryds SK (D2) 5 2 1 2 7
20 RÅs LB B (D4) 2 2 0 0 6
21 RÅs LB (D3) 3 2 0 1 6
22 IFK Värnamo Dam U (D3) 3 2 0 1 6
23 LGOIF/HGOIF (D4) 2 2 0 0 6
24 Vimmerby IF C (D4) 3 2 0 1 6
25 Team Södermöre (D2) 3 2 0 1 6
26 Gnosjö IF (D3) 2 2 0 0 6
27 Tingsryd United FC (D3) 2 2 0 0 6
28 IFK Kalmar (EE) 3 2 0 1 6
29 Liatorps IF/Eneryda IF (D4) 3 2 0 1 6
30 Waggeryds IK (D3) 3 2 0 1 6
31 Vederslöv/Dänningelanda IF (D4) 3 2 0 1 6
32 Ljungby IF (D2) 4 2 0 2 6
33 IFK Kalmar (F17) 5 1 2 2 5
34 Bäckebo GoIF (D4) 5 1 2 2 5
35 RBK/IFKO (D2) 3 1 1 1 4
36 IFK Grimslöv B (D4) 1 1 0 0 3
37 Nättraby GoIF (D1) 1 1 0 0 3
38 IF Hallby FK B (D4) 2 1 0 1 3
39 Mossens BK (D3) 1 1 0 0 3
40 IFK Karlshamn (D3) 1 1 0 0 3
41 Nybro IF (P18) 1 1 0 0 3
42 Jönköpings Södra IF B (D4) 2 1 0 1 3
43 Linköpings FC (F17) 1 1 0 0 3
44 Hällaryds IF B (D4) 1 1 0 0 3
45 Moheda IF (D3) 2 1 0 1 3
46 Mjölby FC Mjölby FC/AI (F16) 1 1 0 0 3
47 Westbo United DFF (D4) 1 1 0 0 3
48 Lagans AIK (D4) 4 1 0 3 3
49 Ronneby BK 1 1 0 0 3
50 IK Vista (P17) 1 1 0 0 3
51 IFK O/RBK B (D4) 1 1 0 0 3
52 Rimforsa IF (D3) 1 1 0 0 3
53 Kristianstads DFF (DA) 1 1 0 0 3
54 Rockneby IK (D4) 1 1 0 0 3
55 IFK Kalmar (F19) 3 1 0 2 3
56 ÖIS/Vista B (D4) 1 1 0 0 3
57 Holsby SK (D3) 1 1 0 0 3
58 Holsby SK B (D4) 1 1 0 0 3
59 Egnahems BK B (D3) 1 1 0 0 3
60 Mariebo IK (F16) 1 1 0 0 3
61 Tranås FF F17 1 1 0 0 3
62 Bankeryds SK B (D4) 1 1 0 0 3
63 Linköpings FC (DA) 1 1 0 0 3
64 Ramdala IF B (D4) 1 1 0 0 3
65 Sommens AIF (D4) 2 1 0 1 3
66 Team Södermöre B (D3) 2 1 0 1 3
67 Alvesta GIF (D3) 2 1 0 1 3
68 Egnahems BK (D2) 3 1 0 2 3
69 Jönköpings Södra IF (D3) 2 1 0 1 3
70 Smedby/Trekanten (D2) 4 1 0 3 3
71 Husqvarna FF (F16) 3 1 0 2 3
72 FC Vetlanda Dam (D2) 3 1 0 2 3
73 Färjestadens GOIF (D1) 4 1 0 3 3
74 Glömminge/Algutsrum IF (D2) 3 1 0 2 3
75 Lindsdals IF (D2) 4 0 2 2 2
76 Hossmo BK (P15) 1 0 1 0 1
77 IFK Hult/Höreda GIF (D4) 1 0 1 0 1
78 IFK Berga (P05) 1 0 1 0 1
79 Nässjö FF Dam U (D4) 1 0 1 0 1
80 Åseda IF (D3) 1 0 1 0 1
81 Nittorps IK (D1) 1 0 1 0 1
82 Madesjö IF (D3) 1 0 1 0 1
83 IFK Oskarshamn/RBK (D4) 1 0 1 0 1
84 Ingelstads IK (D4) 2 0 1 1 1
85 Högsby IK (D4) 2 0 1 1 1
86 Hovshaga/Sandsbro (D3) 3 0 1 2 1
87 Kalmar Södra/Hossmo (D2) 3 0 1 2 1
88 Gripenbergs BK (D4) 3 0 1 2 1
89 Alvesta GOIF (D4) 0 0 0 0 0
90 Burseryds IF (D4) 0 0 0 0 0
91 FC Vetlanda Dam B (D4) 0 0 0 0 0
92 Forserums IF (D4) 0 0 0 0 0
93 Fredriksdal/Äng (D3) 0 0 0 0 0
94 Färjestadens GOIF (D4) 0 0 0 0 0
95 Gnosjö IF B (D4) 0 0 0 0 0
96 Hamneda GIK (D3) 0 0 0 0 0
97 Hestra/Grimsås (D4) 0 0 0 0 0
98 Hjortsberga IF (D4) 0 0 0 0 0
99 Holsby SK Dam (D3) 0 0 0 0 0
100 Hovshaga/Sandsbro (D4) 0 0 0 0 0
101 Hultsjö IF (D4) 0 0 0 0 0
102 Husqvarna FF B (D3) 0 0 0 0 0
103 IF Hallby FK (D3) 0 0 0 0 0
104 IFK Grimslöv (D3) 0 0 0 0 0
105 IFK Hult (D4) 0 0 0 0 0
106 IFK Kalmar B (D3) 0 0 0 0 0
107 Krokstorps IF (D4) 0 0 0 0 0
108 Lommaryds IF (D4) 0 0 0 0 0
109 NGIS/NIK (D4) 0 0 0 0 0
110 Nässjö FF (D3) 0 0 0 0 0
111 Nässjö FF B (D4) 0 0 0 0 0
112 Runsten/Möck. IF B (D4) 0 0 0 0 0
113 Rödsle BK (D2) 0 0 0 0 0
114 Sandsbro AIK (D4) 0 0 0 0 0
115 Tabergs SK (D4) 0 0 0 0 0
116 T-nabben/M-ås GoIF (D4) 0 0 0 0 0
117 Västerviks Damfotboll (D3) 0 0 0 0 0
118 Västerviks Damfotboll (D4) 0 0 0 0 0
119 Växjö DFF Akademi (D2) 0 0 0 0 0
120 Växjö DFF B (D3) 0 0 0 0 0
121 Älmhults IF B (D4) 0 0 0 0 0
122 Jönköpings Södra IF F17 0 0 0 0 0
123 Linköpings FC F17 0 0 0 0 0
124 Kristianstads DFF (F19) 0 0 0 0 0
125 Karlskrona FF (D2) 0 0 0 0 0
126 Trönninge IF (D2) 0 0 0 0 0
127 Mjölby FC (D2) 0 0 0 0 0
128 Rödeby AIF (D4) 0 0 0 0 0
129 Hossmo/Kalmar S:a (D4) 0 0 0 0 0
130 IFK Kalmar (F04) 0 0 0 0 0
131 IF Eksjö Fotboll (D3) 0 0 0 0 0
132 Ödeshögs IK (D4) 0 0 0 0 0
133 Bankeryds SK (D4) 0 0 0 0 0
134 Rosenfors IK (D4) 0 0 0 0 0
135 Kallinge SK (D3) 0 0 0 0 0
136 Alingsås FC United (E1) 0 0 0 0 0
137 BK Kenty (D2) 0 0 0 0 0
138 Skoftebyns IF (D1) 0 0 0 0 0
139 IK Friscopojkarna (D1) 0 0 0 0 0
140 IFK Norrköping FK (D1) 0 0 0 0 0
141 ÖIS/IK Vista (B) 0 0 0 0 0
142 Sandsbro/Hovshaga (D4) 0 0 0 0 0
143 Hällaryds IF (D2) 0 0 0 0 0
144 Smålandsstenars GoIF (F16) 0 0 0 0 0
145 Skövde Kvinnliga IK (F17) 0 0 0 0 0
146 Hossmo/Kalmar Södra (D4) 0 0 0 0 0
147 Västerviks Dam (D3) 0 0 0 0 0
148 IFK Österbymo (D) 0 0 0 0 0
149 IFK Påryd (D4) 0 0 0 0 0
150 Kristianstads DFF (F17) 0 0 0 0 0
151 IFK Värnamo (F17) 0 0 0 0 0
152 Toarpsalliansen 0 0 0 0 0
153 Frödinge-Brantestad SK (D4) 0 0 0 0 0
154 FC Vetlanda Dam F17 0 0 0 0 0
155 Ringarums IF (D4) 0 0 0 0 0
156 Timmernabbens IF (D4) 0 0 0 0 0
157 Lindsdals IF (4) 0 0 0 0 0
158 Kalmar FF (P14) 0 0 0 0 0
159 Mariebo IK B (D3) 1 0 0 1 0
160 Ryssby IF (D4) 1 0 0 1 0
161 Trekanten/Smedby (D4) 1 0 0 1 0
162 Nässjö FF Dam (D3) 1 0 0 1 0
163 Linghems SK (D3) 1 0 0 1 0
164 Öis/Vista (D3) 2 0 0 2 0
165 Svenljunga IK (D2) 1 0 0 1 0
166 Frödinge-Brantestad SK (D3) 1 0 0 1 0
167 Lidköpings FK (E1) 1 0 0 1 0
168 Västerviks Dam (D4) 1 0 0 1 0
169 FC Vetlanda Dam Komb U (D4) 2 0 0 2 0
170 Nässjö FF (F16) 2 0 0 2 0
171 IF Eksjö Fotboll (D2) 2 0 0 2 0
172 Husqvarna FF (D1) 2 0 0 2 0
173 Tabergs SK/Tenhults IF (D4) 1 0 0 1 0
174 Hyltebruks IF (D3) 1 0 0 1 0
175 Åtvidabergs FF (D4) 1 0 0 1 0
176 Boxholms IF (D4) 1 0 0 1 0
177 Jönköpings Södra IF (F17) 1 0 0 1 0
178 Sandsbro/Hovshaga B (D4) 1 0 0 1 0
179 Ramdala IF (D3) 1 0 0 1 0
180 Torpa FF (D4) 2 0 0 2 0
181 Madesjö IF B (D4) 2 0 0 2 0
182 Mönsterås GOIF (D4) 1 0 0 1 0
183 Ingelstads IK Dam 1 0 0 1 0
184 Gullringens GoIF (D4) 1 0 0 1 0
185 Ingelstads IK (D2) 1 0 0 1 0
186 Hultsfreds FK (D3) 1 0 0 1 0
187 Växjö BK (D2) 3 0 0 3 0
188 Bors SK (D3) 2 0 0 2 0
189 Hultsjö IF (D2) 2 0 0 2 0
190 Växjö DFF (DA) 2 0 0 2 0
191 HM IS (D4) 1 0 0 1 0
192 Vimmerby IF B (D3) 1 0 0 1 0
193 Skultorps IF (2) 1 0 0 1 0
194 Smålandsstenars GOIF (D4) 2 0 0 2 0
195 Mullsjö IF (D4) 2 0 0 2 0
196 Mörbylånga GOIF (D3) 2 0 0 2 0
197 Räppe GOIF (D4) 2 0 0 2 0
198 IFK Lammhult (D4) 2 0 0 2 0

Match

Waggeryds IK (D3)

2 - 0
Vaggeryds IP 2 - konstgräs
29 mars 2020
12:30

Växjö BK B (D3)

Referat

Inget referat skrivet

Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Alva Lunnevad 1 0 0 0 0 0
Cecilia Råvik 1 0 0 0 0 0
Elin Karlsson 1 0 0 0 0 0
Elsa Åkerhag 1 0 0 0 0 0
Emilia Carlsson 1 0 0 0 0 0
Emmie Sandstedt 1 0 0 0 0 0
Filippa Håkansson 1 0 0 0 0 0
Julia Gustafsson 1 0 0 0 0 0
Karin Johansson 1 0 0 0 0 0
Linnea Ireklint 1 0 0 0 0 0
Maja Pettersson 1 0 0 0 0 0
Matilda Malm 1 0 0 0 0 0
Therese Edberg 1 0 0 0 0 0
Wilma Larsson 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng
Spelarstatistik
Målvakter
Namn M G A S IM GK RK P
Amanda Taus 1 0 0 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist S Skott på mål IM Insläppta mål GK Gula kort RK Röda kort P Poäng