Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Waggeryds IK A-lag Damer

Följ

A-lag Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Tabell
Lag M V O F P
1 Mariebo IK A (D1) 3 1 1 1 4
2 IFK Kalmar (F16) 1 1 0 0 3
3 Linköpings FC (F17) 1 1 0 0 3
4 IFK Borgholm (D3) 2 1 0 1 3
5 IFK Värnamo Dam U (D3) 1 1 0 0 3
6 Runsten/Möckleby IF (D2) 1 1 0 0 3
7 Kristianstads DFF (DA) 1 1 0 0 3
8 Egnahems BK B (D3) 1 1 0 0 3
9 Jönköpings Södra IF (D3) 1 1 0 0 3
10 LGOIF/HGOIF (D4) 1 1 0 0 3
11 Linköpings FC (DA) 1 1 0 0 3
12 IFK Kalmar (EE) 2 1 0 1 3
13 IFK Oskarshamn/RBK (D4) 1 0 1 0 1
14 Bäckebo GoIF (D4) 1 0 1 0 1
15 IFK Värnamo (D1) 1 0 1 0 1
16 Alvesta GIF (D3) 0 0 0 0 0
17 Alvesta GOIF (D4) 0 0 0 0 0
18 Bankeryds SK (D2) 0 0 0 0 0
19 Bors SK (D3) 0 0 0 0 0
20 Burseryds IF (D4) 0 0 0 0 0
21 Egnahems BK (D2) 0 0 0 0 0
22 Emmaboda IS (D2) 0 0 0 0 0
23 Emmaboda IS B (D3) 0 0 0 0 0
24 FC Vetlanda Dam (D2) 0 0 0 0 0
25 FC Vetlanda Dam B (D4) 0 0 0 0 0
26 Forserums IF (D4) 0 0 0 0 0
27 Fredriksdal/Äng (D3) 0 0 0 0 0
28 Frödinge-Brantestad SK (D3) 0 0 0 0 0
29 Färjestadens GOIF (D1) 0 0 0 0 0
30 Färjestadens GOIF (D4) 0 0 0 0 0
31 Färjestadens GOIF B (D3) 0 0 0 0 0
32 Glömminge/Algutsrum IF (D2) 0 0 0 0 0
33 Gnosjö IF (D3) 0 0 0 0 0
34 Gnosjö IF B (D4) 0 0 0 0 0
35 Hamneda GIK (D3) 0 0 0 0 0
36 Hestra/Grimsås (D4) 0 0 0 0 0
37 Hjortsberga IF (D4) 0 0 0 0 0
38 HM IS (D4) 0 0 0 0 0
39 Holsby SK Dam (D3) 0 0 0 0 0
40 Hovshaga/Sandsbro (D4) 0 0 0 0 0
41 Hultsfreds FK (D3) 0 0 0 0 0
42 Hultsjö IF (D2) 0 0 0 0 0
43 Hultsjö IF (D4) 0 0 0 0 0
44 Husqvarna FF B (D3) 0 0 0 0 0
45 Högsby IK (D4) 0 0 0 0 0
46 IF Eksjö Fotboll (D2) 0 0 0 0 0
47 IF Hallby FK (D3) 0 0 0 0 0
48 IF Hallby FK B (D4) 0 0 0 0 0
49 IFK Grimslöv (D3) 0 0 0 0 0
50 IFK Grimslöv B (D4) 0 0 0 0 0
51 IFK Hult (D4) 0 0 0 0 0
52 IFK Kalmar B (D3) 0 0 0 0 0
53 IFK Lammhult (D4) 0 0 0 0 0
54 Ingelstads IK (D2) 0 0 0 0 0
55 Ingelstads IK (D4) 0 0 0 0 0
56 Kalmar Södra/Hossmo (D2) 0 0 0 0 0
57 Krokstorps IF (D4) 0 0 0 0 0
58 Lindsdals IF (D2) 0 0 0 0 0
59 Ljungby IF (D2) 0 0 0 0 0
60 Lommaryds IF (D4) 0 0 0 0 0
61 Madesjö IF (D3) 0 0 0 0 0
62 Madesjö IF B (D4) 0 0 0 0 0
63 Mariebo IK B (D3) 0 0 0 0 0
64 Moheda IF (D3) 0 0 0 0 0
65 Mullsjö IF (D4) 0 0 0 0 0
66 Mörbylånga GOIF (D3) 0 0 0 0 0
67 NGIS/NIK (D4) 0 0 0 0 0
68 Nässjö FF (D3) 0 0 0 0 0
69 Nässjö FF B (D4) 0 0 0 0 0
70 Rockneby IK (D4) 0 0 0 0 0
71 Runsten/Möck. IF B (D4) 0 0 0 0 0
72 Ryssby IF (D4) 0 0 0 0 0
73 RÅs LB (D3) 0 0 0 0 0
74 RÅs LB B (D4) 0 0 0 0 0
75 Räppe GOIF (D4) 0 0 0 0 0
76 Rödsle BK (D2) 0 0 0 0 0
77 Sandsbro AIK (D4) 0 0 0 0 0
78 Skillingaryds IS (D3) 0 0 0 0 0
79 Smålandsstenars GoIF (D2) 0 0 0 0 0
80 Tabergs SK (D4) 0 0 0 0 0
81 Team Södermöre (D2) 0 0 0 0 0
82 Team Södermöre B (D3) 0 0 0 0 0
83 Tingsryd United FC (D3) 0 0 0 0 0
84 Tjust IF FF (D2) 0 0 0 0 0
85 T-nabben/M-ås GoIF (D4) 0 0 0 0 0
86 Torpa FF (D4) 0 0 0 0 0
87 Tranås/Torpa (D2) 0 0 0 0 0
88 Tranås/Torpa B (D3) 0 0 0 0 0
89 Trekanten/Smedby (D4) 0 0 0 0 0
90 Vederslöv/Dänningelanda IF (D4) 0 0 0 0 0
91 Westbo United DFF (D4) 0 0 0 0 0
92 Vimmerby IF (D2) 0 0 0 0 0
93 Vimmerby IF B (D3) 0 0 0 0 0
94 Vimmerby IF C (D4) 0 0 0 0 0
95 Vrigstads IF (D4) 0 0 0 0 0
96 Västerviks Damfotboll (D3) 0 0 0 0 0
97 Västerviks Damfotboll (D4) 0 0 0 0 0
98 Växjö BK (D2) 0 0 0 0 0
99 Växjö BK B (D3) 0 0 0 0 0
100 Växjö DFF Akademi (D2) 0 0 0 0 0
101 Växjö DFF B (D3) 0 0 0 0 0
102 Åseda IF (D3) 0 0 0 0 0
103 Älmhults IF (D2) 0 0 0 0 0
104 Älmhults IF B (D4) 0 0 0 0 0
105 Jönköpings Södra IF F17 0 0 0 0 0
106 Linköpings FC F17 0 0 0 0 0
107 Nittorps IK (D1) 0 0 0 0 0
108 Kristianstads DFF (F19) 0 0 0 0 0
109 Sommens AIF (D4) 0 0 0 0 0
110 Karlskrona FF (D2) 0 0 0 0 0
111 Trönninge IF (D2) 0 0 0 0 0
112 Mjölby FC (D2) 0 0 0 0 0
113 Nättraby GoIF (D1) 0 0 0 0 0
114 IFK Kalmar (F19) 0 0 0 0 0
115 Mossens BK (D3) 0 0 0 0 0
116 Ramdala IF (D3) 0 0 0 0 0
117 Rödeby AIF (D4) 0 0 0 0 0
118 Boxholms IF (D4) 0 0 0 0 0
119 Hossmo/Kalmar S:a (D4) 0 0 0 0 0
120 IFK Kalmar (F04) 0 0 0 0 0
121 IF Eksjö Fotboll (D3) 0 0 0 0 0
122 Ödeshögs IK (D4) 0 0 0 0 0
123 Bankeryds SK (D4) 0 0 0 0 0
124 Åtvidabergs FF (D4) 0 0 0 0 0
125 Linghems SK (D3) 0 0 0 0 0
126 Rosenfors IK (D4) 0 0 0 0 0
127 Lagans AIK (D4) 0 0 0 0 0
128 Hyltebruks IF (D3) 0 0 0 0 0
129 IFK Karlshamn (D3) 0 0 0 0 0
130 Kallinge SK (D3) 0 0 0 0 0
131 Växjö DFF (F19) 0 0 0 0 0
132 Smålandsstenars GOIF (D4) 0 0 0 0 0
133 Alingsås FC United (E1) 0 0 0 0 0
134 BK Kenty (D2) 0 0 0 0 0
135 Skoftebyns IF (D1) 0 0 0 0 0
136 IK Friscopojkarna (D1) 0 0 0 0 0
137 IFK Norrköping FK (D1) 0 0 0 0 0
138 ÖIS/IK Vista (B) 0 0 0 0 0
139 Husqvarna FF (F16) 0 0 0 0 0
140 Sandsbro/Hovshaga (D4) 0 0 0 0 0
141 Hovshaga/Sandsbro (D3) 0 0 0 0 0
142 Mjölby FC Mjölby FC/AI (F16) 0 0 0 0 0
143 Hällaryds IF (D2) 0 0 0 0 0
144 Nässjö FF (F16) 0 0 0 0 0
145 Smålandsstenars GoIF (F16) 0 0 0 0 0
146 Skövde Kvinnliga IK (F17) 0 0 0 0 0
147 ÖIS/Vista B (D4) 0 0 0 0 0
148 Jönköpings Södra IF B (D4) 0 0 0 0 0
149 Bankeryds SK B (D4) 0 0 0 0 0
150 Tabergs SK/Tenhults IF (D4) 0 0 0 0 0
151 IFK O/RBK B (D4) 0 0 0 0 0
152 Sandsbro/Hovshaga B (D4) 0 0 0 0 0
153 FC Vetlanda Dam Komb U (D4) 0 0 0 0 0
154 Hossmo/Kalmar Södra (D4) 0 0 0 0 0
155 Västerviks Dam (D3) 0 0 0 0 0
156 Gripenbergs BK (D4) 0 0 0 0 0
157 IFK Österbymo (D) 0 0 0 0 0
158 IFK Påryd (D4) 0 0 0 0 0
159 IFK Kalmar (F17) 0 0 0 0 0
160 IFK Berga (P05) 0 0 0 0 0
161 Kristianstads DFF (F17) 0 0 0 0 0
162 IFK Värnamo (F17) 0 0 0 0 0
163 Öis/Vista (D3) 1 0 0 1 0
164 Växjö DFF (DA) 1 0 0 1 0
165 Husqvarna FF (D1) 1 0 0 1 0
166 Liatorps IF/Eneryda IF (D4) 1 0 0 1 0
167 Lidköpings FK (E1) 1 0 0 1 0
168 Waggeryds IK (D3) 1 0 0 1 0
169 Jönköpings Södra IF (F17) 1 0 0 1 0
170 Mönsterås GOIF (D4) 1 0 0 1 0
171 Smedby/Trekanten (D2) 1 0 0 1 0

Match

IFK Värnamo Dam U (D3)

4 - 1
Ljusseveka konstgräs
23 februari 2020
11:00

Waggeryds IK (D3)

Referat

Inget referat skrivet

Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Alva Lunnevad 1 0 0 0 0 0
Amanda Holm 1 0 0 0 0 0
Beata Carlen 1 0 0 0 0 0
Camilla Bügel 1 0 0 0 0 0
Cecilia Råvik 1 0 0 0 0 0
Elin Karlsson 1 0 0 0 0 0
Elsa Åkerhag 1 0 0 0 0 0
Emilia Carlsson 1 0 0 0 0 0
Filippa Håkansson 1 0 0 0 0 0
Frida Mattsson 1 0 0 0 0 0
Julia Gustafsson 1 0 0 0 0 0
Karin Johansson 1 0 0 0 0 0
Linnea Ireklint 1 0 0 0 0 0
Maja Pettersson 1 0 0 0 0 0
Matilda Malm 1 0 0 0 0 0
Therese Edberg 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng