Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vreta Kloster GK Utvecklingsgruppen 2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vreta Kloster GK Utvecklingsgruppen 2.
Utvecklingsgruppen 2
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu går det att anmäla sig till Juniorträningen
Läs noga igenom all information innan ni anmäler er så ert barn hamnar i rätt grupp.
Golfäventyret och utvecklingsgrupperna börjar vecka 19. Golfkul börjar vecka 20. Golfäventyret och utvecklingsgrupperna har 2 träningar i veckan på våren och hösten. Under sommarlovet är det en träning i veckan. Det blir mycket spel på banan under säsongen. Golfkul har 10 pass, 5 på våren och 5 på hösten.
Alla föräldrar som har barn med i träningen behöver hjälpa till under några träningar per år. Detta är ett måste för att vi ska kunna genomföra träningen. På mötet på Kick-Offen den 29 april går vi igenom mer exakt med det innebär. Jätteviktigt att alla föräldrar kan närvara!
Varje grupp består av max 12 barn. Det är först till kvarn som gäller. De 12 första som anmäler sig är garanterad plats. Övriga som anmäler sig kan vi komma att behöva flytta till andra tider.
Anmälningstiden går ut den 22 april kl 23.59.
Länk: http://www.vkgk.se/sv/utbildning-pro/junior-elitkommitt-n/junior-elitkommitt-n
Inga kommande aktiviteter
| 12 nov | Anmälan till vinterträningen |
Hej David;
RapporteraTycker du jag ska anmäla Sebbe till Utvecklingsgruppen eller Östgötagruppen? Lite osäker på vad han fick till för handicap i slutet på förra säsongen?
Cheers // Tobbe
Rapportera
Anmäl honom till utvecklingsgruppen, tror han har något på 40 nu. När han väl sänker sig sen, kan ha hoppa upp.
RapporteraMvh
David
Rapportera
Hej David.
RapporteraJag anmälde Wille till utvecklingsgrupp 2. Den passar honom tror jag? Vad tror du?
Rapportera
Hej! Ber om ursäkt för sent svar, men det är rätt grupp.
RapporteraRapportera