Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Visby Basketbollklubb Pojkar 10-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Visby Basketbollklubb Pojkar 10-11.
Pojkar 10-11
Följ oss för uppdateringar
Den tilltänkta matchen i helgen är flyttad till januari. Det innebär att vi kommer ha matcher flera veckor i rad där i början på nya året. Blir kul! På söndag spelar F10-11 klockan 10:00 och sedan våra träningskompisar i F08-09 vid 13:00. Hoppas så många som möjligt från vårt gäng kan komma och supporta på båda matcherna. Vi tränar direkt efter den andra matchen så på den hoppas jag på fullsatt! "Defence, bombombom, defence, bombombom!"
På onsdag nästa vecka är det sista gemensamma fysträningen med andra föreningar för säsongen. Den här gången är det inte i A7, utan på Crossfit Visby. Jag vill att så många som möjligt kommer så vi blir ett rejält basketgäng. Nyttig och bra träning! Start 19:30.
Jag kommer att fixa öppen hall och ev andra träningar under jullovet. Kallelser kommer att komma i gruppen "Lovbasket" här på laget.se. Om någon är intresserad men inte med i den gruppen - hör av er till mig!
Läge också att påminna de födda 2010 som är sugna på att vara med på uttagningar till distriktslaget att anmäla sig till det.
Det är fortfarande några som inte har betalat för bingolotterna. Gör gärna det nu på en gång så det blir klart. Swisha till mig. Hoppas på storvinsten för de som köpt sen, årsförbrukning av finska piroger!
1...2...3...VISBY!
| Norrköping Dolphins PU15 Orange 1 (hemma) | 11 jan, 10:00 |
| Söderköpings Basketbollklubb (borta) | 17 jan, 14:30 |
| Norrköping Dolphins PU14 (hemma) | 25 jan, 10:00 |
| TVSK Lynx (borta) | 31 jan, 15:00 |
| Matchvärdar Ladies-Luleå | 7 feb, 18:00 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera