Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Visby Basketbollklubb Flickor 10-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Visby Basketbollklubb Flickor 10-11.
Flickor 10-11
Följ oss för uppdateringar
Hej alla! 👋
Vi är 2 mammor som tagit på oss uppdraget att vara lagföräldrar för detta härliga gäng. Camilla (Miriams mamma) och Rebecca (Elviras mamma). Vi är alla duktiga på att hjälpas åt i hallen med sek och kiosk och vår tanke är att det fortsätter som tidigare men att vi som lagföräldrar dels drar i försäljningar/uppdrag för att tjejerna ska kunna komma iväg på cuper och annat kul och dels kunna avlasta coacherna med en del saker som dyker upp. Alla som vill är mer än välkomna att ansluta!
☀Vi kommer att i första hand kommunicera via laget.se, är ni inte med där så bli det! Hojta om något krånglar!
☀Vi tittar på en dag för kick-off för tjejerna i samband med skolstart, återkommer mer om detta!
☀ Vi har med kort varsel fått möjlighet att få in bra med pengar till lagkassan. (Vi är lovade 10000 kronor!). Uppdraget innebär att hjälpa till att organisera parkeringen på konserten på Krusmynta 18/7. Vi behöver minst 1 vuxen och 6 tjejer. Vi åker från stan 14.30 och är klara ca 22/23. Anmälan sker som kommentar på detta inlägg. Elvira och Miriam med varsin vuxen kommer vara där.
Ha en fin dag i solen!/ Camilla och Rebecca
Hej! Greta B Z jobbar den dagen, men skulle kunna ansluta sent på eftermiddagen om det behövs. Kanske 17-, 18-tiden i så fall.
RapporteraRapportera
Jag jobbar den dagen fram till 20 så kan bli lite tajt men jag skulle också kunna ansluta efter det om det behövs.
RapporteraRapportera
Tack Annika och Greta! 💜 Förstår det är svårt att få ihop allt men kommer fler gånger. Vid 20 är nog lite sent den här gången Annika, men vi kan återkomma till dig om det är så att det inte löser sig Greta.
RapporteraRapportera
Hej! Jag jobbar också den dagen och slutar antingen 3 eller strax innan, sen tar det ungefär en timme för mig att ta mig till Visby så då kan jag komma dit runt 4 om det går bra!
RapporteraRapportera
Absolut Greta - om jobbet är norr om stan så kan jag plocka upp dig på vägen
RapporteraRapportera
Det vore super Greta S! Kan du ta dig till stan till 16 så löser vi resten, Elvira jobbar också till 16 så åker ut då! Du får skjuts tillbaka till stan sen också.
RapporteraRapportera
Jag bor ute i östergarn så jag kan ta mig in själv, tack ändå. Jag får se om jag får med mig mamma eller pappa dit också.
RapporteraRapportera
Pappa kommer också med!
RapporteraRapportera
Jättebra, tusen tack!
RapporteraRapportera
Greta hade sett fel på dag, så hon kan vara med hela passet!
RapporteraRapportera
Alice kommer.
RapporteraRapportera
Strålande Greta och Alice
RapporteraRapportera
Sandra kommer med.
RapporteraRapportera
Perfekt Sandra
RapporteraRapportera
Alva kommer!
RapporteraRapportera
Hej! Tova kommer också gärna om det behövs!
RapporteraRapportera
Hej! Inez kan också gärna jobba. Eller är det för sent att anmäla sig? Kul uppdrag 😃
RapporteraRapportera
Klart att alla som vill/kan ska med! Nästan hela laget nu ju! Bra teambuilding! 💪😍
RapporteraRapportera